Ultima oră
Vin întăririle la Dinamo! Andrei Nicolescu a anunţat transferurile verii Vin întăririle la Dinamo! Andrei Nicolescu a anunţat transferurile verii
LIVE TEXT | Mexic - Africa de Sud, ora 22:00. Începe magia Cupei Mondiale 2026 LIVE TEXT | Mexic - Africa de Sud, ora 22:00. Începe magia Cupei Mondiale 2026
Nopţi albe şi spectacol total: Campionatul Mondial 2026 a început! Nopţi albe şi spectacol total: Campionatul Mondial 2026 a început!
Andrej Fabry ar putea pleca de la ”U” Cluj! E dorit de alt club din Superliga Andrej Fabry ar putea pleca de la ”U” Cluj! E dorit de alt club din Superliga
Poli Timişoara, recital pe piaţa de mercato! Bănăţenii vor un jucător de bază al celor de la Oţelul Galaţi Poli Timişoara, recital pe piaţa de mercato! Bănăţenii vor un jucător de bază al celor de la Oţelul Galaţi
Tenis | Victoria Mboko s-a accidentat la genunchi la simplu, la Queen's Club. Participarea ei în sferturile de dublu alături de Serena Williams este incertă
Tenis | Victoria Mboko s-a accidentat la genunchi la simplu, la Queen's Club. Participarea ei în sferturile de dublu alături de Serena Williams este incertă

”Au fost discuţii la nivel de staff”. Steaua pregăteşte promovarea! Cine va antrena echipa în sezonul viitor

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 13 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Sezonul viitor ar putea veni cu veşti bune pentru Steaua. Clubul din Ghencea ar putea să îşi schimbe forma de organizare şi să promoveze în Superliga.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38110/22443178/1/steaua-bucuresti-fc-bihor-oradea-play-off-liga-2-casa-pariurilor-15-04-2026.jpg

 

Până se rezolvă aspectele administrative, clubul vrea să rezolve problema antrenorului. Contractul lui Daniel Opriţa expiră în această vară, dar, Eduard Danilof, comandantul Stelei, a anunţat că se doreşte prelungirea acordului.

De asemenea, conducerea vrea să prelungească contractele mai mult jucători de bază.

Daniel ne-a dus din liga a patra în a doua. Dacă şi el îşi doreşte să continue alături de Steaua, nu avem nicio problemă să facem asta. Noi ne-am dori să continuăm. Nimeni nu cunoaşte echipa precum Opriţa, eu sunt convins că ar avea rezultate şi în Liga 1.

Au fost discuţii la nivel de staff, avem lista de jucători cu care am vrea să prelungim, dar lipsa bugetului ne-a făcut să ne oprim din negocieri. Le reluăm cât se poate de repede în momentul în care vom avea resurse suficiente pentru a face asta. Suntem instituţie publică, nu putem angaja pe nişte bani pe care nu-i avem. Nu se poate”, a declarat Eduard Danilof, conform as.ro.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Liga II

Ultimele articole Toate articolele