VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz
Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu” Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu”
VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă
Adi Mutu, replică dură pentru Tachtsidis! "Nu are minte. Am goluri câte meciuri are el în Italia" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată
Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj

Aversară dificilă pentru Simona Halep, în turul III la Roland-Garros

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 30 sep 2020

Simona Halep s-a calificat în turul III la Roland-Garros, după o victorie în două seturi cu Irina Begu, scor 6-3, 6-4. Partida a durat în total o oră şi 24 de minute.

Halep (2 WTA), favorita numărul 1 a turneului de mare şlem din capitala Franţei a făcut un joc solid şi nu a cedat întietatea decât în foarte puţine momente. Setul secund s-a decis din start, când Simona a avut 3-0 în faţa Irinei, care nu a surmontat handicapul până la final.
Următoarea adversară a Simonei Halep va fi americanca Amanda Anisimova, de doar 18 ani, care a dispus în turul II de compatriota Bernarda Pera, cu un categoric 6-2, 6-0.
Anisimova se simte foarte bine pe zgura pariziană, anul trecut fiind cea mai tânără jucătoare din istoria competiţiei, care se califică în turul III, la 17 ani şi 282 de zile.