Ultima oră
Africa de Sud - Coreea de Sud 1-0. Ce surpriză! Naţionala cotată cu ultima şansă în Grupa A s-a calificat Africa de Sud - Coreea de Sud 1-0. Ce surpriză! Naţionala cotată cu ultima şansă în Grupa A s-a calificat
Maroc - Haiti 4-2. Africanii s-au calificat în ”16-imi”, după un duel spectaculos Maroc - Haiti 4-2. Africanii s-au calificat în ”16-imi”, după un duel spectaculos
Scoţia - Brazilia 0-3. Neymar a revenit pe teren! ”Selecao” câştigă grupa Scoţia - Brazilia 0-3. Neymar a revenit pe teren! ”Selecao” câştigă grupa
Elveţia – Canada 2-1. Cele două ţări ”merg la braţ” în faza următoare Elveţia – Canada 2-1. Cele două ţări ”merg la braţ” în faza următoare
Bosnia - Qatar 3-1. Lukic a rămas pe bancă şi are şanse mari să se califice mai departe Bosnia - Qatar 3-1. Lukic a rămas pe bancă şi are şanse mari să se califice mai departe
Iranul acuză autorităţile americane că au întârziat delegaţia Iranul acuză autorităţile americane că au întârziat delegaţia

Bătăi de cap pentru Kopic! Doi titulari de la Dinamo intră în ultimele 6 luni de contract la iarnă şi pot pleca liberi la finalul sezonului!

Dinamo Publicat de Sergiu Crăciun pe 8 oct 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Zeljko Kopic ar putea rămâne în această iarnă doi titulari de bază de la Dinamo.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/22192800/1/dinamo-bucuresti-farul-constanta-superliga-superbet-22-09-2025-1.jpg

Concret, mijlocaşul Eddy Gnahore (31 de ani) şi Kennedy Boateng (28 de ani) sunt în ultimul an de contract cu câinii, iar în iarnă vor intra în ultimele şase luni.

Potrivit regulamentului, ei pot negocia cu alte echipe începând cu următoarea fereastră de transferuri. Pentru a evita o situaţie similară cu Josue Homawoo şi Astrit Selmani, jucători care au plecat gratis în această vară, şefii clubului sunt pregătiţi să ia măsuri în ceea ce priveşte situaţia lor contractuală.

Totuşi, până acum nu au fost demarate negocieri pentru o nouă înţelegere, anunţă GSP, însă semnalele sunt pozitive că cele două părţi ar putea continua colaborarea şi în ediţia viitoare.

Ambii au fost jucători de bază în ultimele două sezoane la Dinamo: Boateng a fost integralist în toate meciurile din acest sezon, în timp ce Gnahore a ratat o singură etapă, cu Universitatea Craiova, fiind suspendat.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele