Ultima oră
Şeful lui Dinamo a făcut anunţul despre noile veniri de la Dinamo: ”Nu am plătit în totalitate transferurile făcute!” | VIDEO EXCLUSIV

Şeful lui Dinamo a făcut anunţul despre noile veniri de la Dinamo: ”Nu am plătit în totalitate transferurile făcute!” | VIDEO EXCLUSIV
A fost anunţat jucătorul de 150 de milioane al lui Jose Mourinho

A fost anunţat jucătorul de 150 de milioane al lui Jose Mourinho
Plecare de ultim moment de la FC Hermannstadt

Plecare de ultim moment de la FC Hermannstadt
Jucătorii Iranului vor călători în Statele Unite cu o zi înainte de primul său meci Jucătorii Iranului vor călători în Statele Unite cu o zi înainte de primul său meci
Becali, tun financiar!  ”2,3 milioane”

Becali, tun financiar!  ”2,3 milioane”
Dinamo, în alertă! Interes din străinătate pentru Musi şi Cîrjan. Anunţul lui Andrei Nicolescu despre plecările vedetelor Dinamo, în alertă! Interes din străinătate pentru Musi şi Cîrjan. Anunţul lui Andrei Nicolescu despre plecările vedetelor

Bătăi de cap pentru Kopic! Doi titulari de la Dinamo intră în ultimele 6 luni de contract la iarnă şi pot pleca liberi la finalul sezonului!

Dinamo Publicat de Sergiu Crăciun pe 8 oct 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Zeljko Kopic ar putea rămâne în această iarnă doi titulari de bază de la Dinamo.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/22192800/1/dinamo-bucuresti-farul-constanta-superliga-superbet-22-09-2025-1.jpg

Concret, mijlocaşul Eddy Gnahore (31 de ani) şi Kennedy Boateng (28 de ani) sunt în ultimul an de contract cu câinii, iar în iarnă vor intra în ultimele şase luni.

Potrivit regulamentului, ei pot negocia cu alte echipe începând cu următoarea fereastră de transferuri. Pentru a evita o situaţie similară cu Josue Homawoo şi Astrit Selmani, jucători care au plecat gratis în această vară, şefii clubului sunt pregătiţi să ia măsuri în ceea ce priveşte situaţia lor contractuală.

Totuşi, până acum nu au fost demarate negocieri pentru o nouă înţelegere, anunţă GSP, însă semnalele sunt pozitive că cele două părţi ar putea continua colaborarea şi în ediţia viitoare.

Ambii au fost jucători de bază în ultimele două sezoane la Dinamo: Boateng a fost integralist în toate meciurile din acest sezon, în timp ce Gnahore a ratat o singură etapă, cu Universitatea Craiova, fiind suspendat.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele