FCSB se desparte la vară de unul din cei mai vechi jucători din lot FCSB se desparte la vară de unul din cei mai vechi jucători din lot
VIDEO | FC Botoşani - FC Voluntari 0-0. Rezultatul nu mulţumeşte, dar nici nu încurcă cele două echipe VIDEO | FC Botoşani - FC Voluntari 0-0. Rezultatul nu mulţumeşte, dar nici nu încurcă cele două echipe
Jurgen Klopp nu se vede preşedinte al FIFA. ”Probabil că nu aş supravieţui în această mare de rechini” Jurgen Klopp nu se vede preşedinte al FIFA. ”Probabil că nu aş supravieţui în această mare de rechini”
Cine ar fi crezut? Un al treilea frate al lui Michael Porter Jr. are probleme cu legea Cine ar fi crezut? Un al treilea frate al lui Michael Porter Jr. are probleme cu legea
”Vom juca la intensitate maximă”. Alex Chipciu promite că ”U” Cluj va da totul cu Dinamo ”Vom juca la intensitate maximă”. Alex Chipciu promite că ”U” Cluj va da totul cu Dinamo
Elias Charalambous, anunţ surprinzător despre prelungirea contractului cu FCSB. ”Vom vedea” Elias Charalambous, anunţ surprinzător despre prelungirea contractului cu FCSB. ”Vom vedea”

"Bătaie de joc! Asta mi-a spus arbitrul..." Portarul Rapidului, după ce a apărat de două ori un penalty şi a văzut roşu

Liga II Publicat pe 12 iul 2020

Portarul Mihai Popa, de la Rapid, a fost protagonistul celui mai ciudat moment al sezonului din Liga 2 (VIDEO), după ce a parat de două ori o lovitură de la 11 metri executată de Petrolul, dar de fiecare dată a văzut cartonaşul galben, pentru că nu a ţinut măcar un picior pe linia porţii.

Din fericire pentru Popa, Petrolul a ratat şi a treia execuţie, iar Rapid a reuşit să smulgă un punct (0-0), deşi avea doi jucători eliminaţi.

După meci, goalkeeper-ul Rapidului a povestit ce s-a întâmplat la faza controversată, acesta recunoscând însă că nu avea piciorul pe linia porţii la cele două penalty-uri repetate.

Nu prea ar mai fi nimic de comentat. S-a repetat primul penalty, am înţeles, dar la al doilea am ieşit foarte puţin, m-am uitat la reluare. Bătaie de joc! Nu se poate aşa ceva. La primul penalty ştiam că Arnăutu se opreşte, se uită şi bate în dreapta mea.

Arbitrul mi-a spus că la ieşirea de pe linia porţii se primeşte cartonaş galben. Mi-a spus că am ieşit şi aşa se procedează, nu am primit cartonaşe pentru proteste. Petrolul mi s-a părut o echipă bună, dar noi am jucat în zece oameni din minutul 25. Şi am avut ocazii chiar şi în 9 oameni, asta spune multe despre noi
”, a declarat Mihai Popa pentru Rapid TV.