Ultima oră
Fostul jucător de la Manchester City a bătut palma cu Leipzig şi va antrena în Bundesliga! Fostul jucător de la Manchester City a bătut palma cu Leipzig şi va antrena în Bundesliga!
Noul FCSB. Mihai Stoica a făcut ”primul 11” şi le-a răspuns contestatarilor: ”N-am ajuns în liga a patru, ca Rapid, n-am retrogradat, ca Dinamo”

Noul FCSB. Mihai Stoica a făcut ”primul 11” şi le-a răspuns contestatarilor: ”N-am ajuns în liga a patru, ca Rapid, n-am retrogradat, ca Dinamo”
”Am avut o relaţia extraordinară cu Kopic”. Cîrjan, un nou mesaj de mulţumire pentru fostul antrenor de la Dinamo | EXCLUSIV ”Am avut o relaţia extraordinară cu Kopic”. Cîrjan, un nou mesaj de mulţumire pentru fostul antrenor de la Dinamo | EXCLUSIV
Lovitură de teatru! Elias Charalambous şi un fost selecţioner al României, doriţi de o echipă de top din Grecia Lovitură de teatru! Elias Charalambous şi un fost selecţioner al României, doriţi de o echipă de top din Grecia
Chipciu, pus la punct de Neluţu Sabău în vestiarul lui "U" Cluj: "N-ai cum să câştigi aşa la fotbal!" Chipciu, pus la punct de Neluţu Sabău în vestiarul lui "U" Cluj: "N-ai cum să câştigi aşa la fotbal!"
Pariul lui Deschamps! Selecţionerul Franţei e convins că Mbappe va doborî recordul lui Messi de goluri la Mondiale Pariul lui Deschamps! Selecţionerul Franţei e convins că Mbappe va doborî recordul lui Messi de goluri la Mondiale

Bogdan Cosmescu, contra curentului la ”Dimineţi Americane”: ”Messi e un rege, dar un rege care nu aleargă!”. Reproşuri după Argentina - Austria

Fotbal Internațional Publicat astăzi, 09:54
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

 

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38127/22490906/1/screenshot-2026-06-23-alle-09-53-02.png

După ce a reuşit un hat-trick răsunător împotriva Algeriei (3-0), Lionel Messi a oferit o altă performanţă stelară împotriva Austriei (2-0), încununată de două goluri, luni, la Cupa Mondială din 2026. La aproape 39 de ani, a devenit cel mai bun marcator din istoria Cupei Mondiale. 

Orange Sport lansează „Dimineţi Americane”, emisiunea care vă aduce dimineaţa atmosfera Cupei Mondiale 2026 direct în faţa fanilor. Pe durata turneului final, urmăritorii vor avea parte de 30 de ediţii live, difuzate zilnic între orele 08:00 şi 09:00, pe canalul de YouTube Orange Sport România.

Bogdan Cosmescu i-a comentat prestaţia la Dimineţi Americane, dar i-a reproşat ”Regelui”, mai în glumă, mai în serios, că nu mai aleargă deloc pe teren.

Bogdan Cosmescu: ”Messi e un rege, dar un rege care nu alergă. Am văzut o fază, pierde Argentina mingea, el venea aşa lejer şi mă gândeam dacă îi pui om lala el ce face? Dar echipele mari refuza să facă asta ca e cumva antifotbal. Pandi a zis că avea jucători care stătea lângă el din minutul 1 până în 90, dar erau alte vremuri. 

Cosmin Băleanu: Cine a fost mai bun Messi sau Maradona?!

Bogdan Cosmescu: Maradona a fost mai bun!”.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri