Ultima oră
Dinamo începe sezonul cu o solicitare neobişnuită! Explicaţia lui Andrei Nicolescu şi anunţul care îi dezamăgeşte pe fani | VIDEO EXCLUSIV Dinamo începe sezonul cu o solicitare neobişnuită! Explicaţia lui Andrei Nicolescu şi anunţul care îi dezamăgeşte pe fani | VIDEO EXCLUSIV
Adrian Teslovan a câştigat a doua ediţie a Trofeului Mihai Leu la Super Rally Adrian Teslovan a câştigat a doua ediţie a Trofeului Mihai Leu la Super Rally
OFICIAL | Dinamo şi-a prezentat noul transfer! Contract pe trei ani pentru un tânăr de viitor OFICIAL | Dinamo şi-a prezentat noul transfer! Contract pe trei ani pentru un tânăr de viitor
Universitatea Craiova îşi betonează atacul! Oltenii aduc un internaţional cu meciuri pentru una dintre surprizele plăcute ale Campionatului Mondial, trecut pe la Benfica şi Sporting Universitatea Craiova îşi betonează atacul! Oltenii aduc un internaţional cu meciuri pentru una dintre surprizele plăcute ale Campionatului Mondial, trecut pe la Benfica şi Sporting
”Banii vorbesc”. Nemulţumirea selecţionerului Ghanei faţă de Cupa Mondială cu 48 de echipe ”Banii vorbesc”. Nemulţumirea selecţionerului Ghanei faţă de Cupa Mondială cu 48 de echipe
LIVE TEXT | Africa de Sud – Canada, ASTĂZI, ora 22:00, pe PrimaSport.ro! Începe faza eliminatorie a Campionatului Mondial LIVE TEXT | Africa de Sud – Canada, ASTĂZI, ora 22:00, pe PrimaSport.ro! Începe faza eliminatorie a Campionatului Mondial

BREAKING NEWS: Larisa Iordache a fost depistată pozitiv cu coronavirus. Reacţia gimnastei

Gimnastica Publicat pe 28 oct 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Gimnasta Larisa Iordache a anunţat, miercuri, că este în izolare după ce a fost testată pozitiv cu coronavirus şi că simte “doar o mică răceală”.

“Gimnastica m-a învăţat să fiu o persoană... pozitivă! Aşteptam un test pozitiv la verificarea de la Izvorani unde trebuia să concurez pentru prima dată după 3 ani! Pregătită, cu ambiţie şi multă determinare alături de antrenorii mei. Eram gata să mă ridic, să lupt pentru visul meu! Aşa voi face şi acum... după un test pozitiv la COVID -19.

M-am izolat acasă pentru două săptămâni, pentru a ramâne sănătoasă şi pentru a reveni în parametrii normali, pentru a-mi putea relua pregătirea liniştită. Mă simt bine, am o stare generală fără simtome grave, simt doar o mică răceală pe care o voi trata aşa cum mi-a recomandat medicul.

Îmi pare foarte rău pentru acesta veste... ajunsesem în formă, gata de a arata tot ce am muncit în aceste ultime luni.

Viata mi-e un pic dată peste cap. Dar o gimnastă ştie cum să se de-a peste cap şi să aterizeze în picioare, nu?!

O să am grijă de sănătatea mea, îmi doresc linişte !

Ceea ce vă doresc tuturor!

PS... Sper să ne vedem la Naţionale!”, este mesajul postat pe Facebook de Larisa Iordache.

 

Gimnastica m-a învăţat să fiu o persoană... pozitivă! Aşteptam un test pozitiv la verificarea de la Izvorani unde...

Publicată de Larisa Iordache pe Miercuri, 28 octombrie 2020

 

Luni, COSR anunţa că Larisa Iordache va reveni în noiembrie în competiţii, după o pauză de trei ani şi trei operaţii la tendonul ahilian.

Larisa Iordache s-a accidentat, în octombrie 2017, la Campionatele Mondiale, în timp ce se încălzea pentru calificările la sol. Ea urma să evolueze la toate cele patru aparate pentru calificarea în finală la individual-compus, dar a părăsit sala într-un scaun cu rotile, iar diagnosticul a fost de ruptură de tendon ahilian stâng.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Gimnastica

Ultimele articole Toate articolele