VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6 VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6
PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară
Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu
Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei
”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi ”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi
Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut

Caz atipic în Spania. Athletic Bilbao va juca în aprilie două finale ale Cupei

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 5 mar 2021

Formaţia Athletic Bilbao s-a calificat, joi seară, în finala Cupei Spaniei, ediţia 2020/2021, învingând cu scorul de 2-1, în deplasare, după prelungiri, echipa Levante, în manşa secundă a semifinalelor competiţiei.

Au marcat Garcia ’30 (penalty) şi Berenguer ‘112 pentru Bilbao, respectiv Roger ’17 pentru gazde.

În tur, scorul a fost 1-1.

În finală, Athletic Bilbao va întâlni FC Barcelona, în data de 17 aprilie, la Sevilla.

Athletic Bilbao este calificată şi în finala ediţiei 2019/2020 a Cupei Spaniei, în care va întâlni Real Sociedad, tot la Sevilla, în 3 aprilie. Meciul ar fi trebuit să se dispute anul trecut, dar a fost amânat din cauza pandemiei de coronavirus.