Ultima oră
Este gata! A fost decis viitorul jucătorului lui Inter dorit de Barcelona Este gata! A fost decis viitorul jucătorului lui Inter dorit de Barcelona
Vin întăririle la Dinamo! Andrei Nicolescu a anunţat transferurile verii Vin întăririle la Dinamo! Andrei Nicolescu a anunţat transferurile verii
LIVE TEXT | Mexic - Africa de Sud, ora 22:00. Începe magia Cupei Mondiale 2026 LIVE TEXT | Mexic - Africa de Sud, ora 22:00. Începe magia Cupei Mondiale 2026
Nopţi albe şi spectacol total: Campionatul Mondial 2026 a început! Nopţi albe şi spectacol total: Campionatul Mondial 2026 a început!
Andrej Fabry ar putea pleca de la ”U” Cluj! E dorit de alt club din Superliga Andrej Fabry ar putea pleca de la ”U” Cluj! E dorit de alt club din Superliga
Poli Timişoara, recital pe piaţa de mercato! Bănăţenii vor un jucător de bază al celor de la Oţelul Galaţi Poli Timişoara, recital pe piaţa de mercato! Bănăţenii vor un jucător de bază al celor de la Oţelul Galaţi

Ce doi dinamovişti s-au împăcat: ”Oricum, furia tot pe ei va fi!” | VIDEO EXCLUSIV

Dinamo Publicat pe 3 iun 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Andrei Nicolescu şi Claudiu Vaişcovici au lăsat în urmă tensiunile din timpul sezonului şi au ajuns la o reconciliere.

 

 

https://i0.1616.ro/media/581/3142/38229/22467635/1/stema-dinamo.png

Preşedintele lui Dinamo şi fostul mare atacant al „câinilor” s-au întâlnit pentru a discuta conflictul apărut după declaraţiile critice făcute de Vaişcovici la adresa actualilor jucători ai echipei.

Fostul dinamovist şi-a susţinut în continuare punctul de vedere, explicând că observaţiile sale au vizat lipsa de maturitate a unor tineri fotbalişti comparativ cu generaţiile care au scris istorie pentru club.

După schimbul de replici din ultimele luni, cei doi au clarificat situaţia şi au ajuns la un numitor comun.

 

”Oricum, furia tot pe ei va fi!”

"Sunt jucători care au nevoie de un suport, de un suport emoţional din partea oamenilor care au reprezentat ceva pentru Dinamo. Încercăm să creştem o generaţie de copii. FCSB are 4-5 ani în faţa noastră. O să ajungem şi noi acolo.

Suntem acolo cu ei anul ăsta. Copiii ăştia au nevoie de susţinere emoţională. Mi-aş dori ca oamenii care au făcut istorie la Dinamo, chiar şi când greşesc, să vină în zona asta în care să-i îndrume. Oricum, furia tot pe ei (n.r. pe jucători) va fi.

În zona unor jucători maturi, consolidaţi. Pentru Opruţ... el duce. Până şi Mărginean e în zona asta", a declarat Andrei Nicolescu, la Prima Sport.

"În 1989, Răducioiu, 19 ani, Ionuţ Lupescu 21 de ani, Lupu, 22 de ani. Neluţu Sabău, 22 de ani. Erau la mijlocul terenului. Mateuţ ne strica media de vârstă, că avea 24 de ani. Când te bag în teren, nu mă mai uit la vârstă. Te bag să-ţi faci treaba, să câştigi bani. Şi ei (n.r. Musi şi Cîrjan) trebuie să fie echilibraţi, domnule Nicolescu.

Mai e un lucru care ar fi bine să i-l transmiteţi lui Musi, la 3-2 cu Rapid, după, la interviu a spus că a avut o pubalgie, el, că a avut dureri. Că lumea nu ştie că a jucat aşa. Când eşti accidentat, nu intra în teren să te compromiţi, intră când eşti pregătit.

Mie mi-a trecut. Nu e problemă, comentam la televizor. Aşa comentarii de marginea şanţului... vorbeam aici, eram în studio. Nu e problemă", a spus Vaişcovici.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele