NEWS ALERT | Un baschetbalist a fost suspendat PE VIAŢĂ din NBA NEWS ALERT | Un baschetbalist a fost suspendat PE VIAŢĂ din NBA
VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Se decide a doua finalistă a Cupei României VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Se decide a doua finalistă a Cupei României
Carlo Ancelotti, mesaj ferm după calificarea în semifinale! "Real nu moare niciodată" Carlo Ancelotti, mesaj ferm după calificarea în semifinale! "Real nu moare niciodată"
LIVE VIDEO | Real Madrid s-a calificat după 3-4 cu Man. City la loviturile de departajare! Bayern este cealaltă semifinalistă, după 1-0 cu Arsenal LIVE VIDEO | Real Madrid s-a calificat după 3-4 cu Man. City la loviturile de departajare! Bayern este cealaltă semifinalistă, după 1-0 cu Arsenal
VIDEO | Bayern îşi salvează sezonul! Kimmich îi duce pe bavarezi în semifinalele Ligii Campionilor VIDEO | Bayern îşi salvează sezonul! Kimmich îi duce pe bavarezi în semifinalele Ligii Campionilor
Florin Maxim vrea să ducă până la final povestea. ”Să dea Dumnezeu să marcăm şi în finală” Florin Maxim vrea să ducă până la final povestea. ”Să dea Dumnezeu să marcăm şi în finală”

Cei mai buni gimnaşti premiaţi la BT Arena din Cluj-Napoca. Retragere oficială pentru Marian Drăgulescu

Gimnastica Publicat pe 12 dec 2022

Cei mai buni gimnaşti ai României din 2022 au fost premiaţi, iar primii 3 de la fiecare categorie au urcat, simbolic, pe podium, la BT Arena din Cluj-Napoca.

Pentru Marian Drăgulescu s-a organizat retragerea oficială. Cel mai bun gimnast român a urcat cu emoţie pe podium, amintindu-şi de cele mai dragi medalii, cele câstigate în urmă cu 5 ani la europenele de acasă (două, dintr-un total de 31).

Dan Grecu, primul campion mondial din România şi antrenorul care a stat la baza succeselor europene, mondiale şi olimpice ale generaţiei de aur a gimnasticii masculine, a fost numit Vicepreşedinte onorific al FRG.

Cei mai buni gimnaşti ai României din 2022 au fost premiaţi, iar primii 3 de la fiecare categorie au urcat, simbolic, pe podium.

• 10. Mirela Frîncu

Cupa României a fost câştigată de Echipa 4: Sabrina Maneca Voinea, Andrei Muntean, şi Aerobic Dance - Antonio Surdu, Leonard Manta, Darius Branda, Sandra Dincă, Daria Mihaiu, Miruna Iordache.

Pe locul al 2-lea s-a clasat Echipa 5: Amalia Ghigoarţă, Roland Modoianu, Trio: Leonard Manta, Daniel Ţavoc, Miruna Iordache, iar pe treapta a 3-a a podiumului a urcat Echipa 3: Ana Maria Bărbosu, Răzvan Marc, Perechi (juniori) - Mădălin Boldea, Mara Dragomir.

Finalul evenimentului a fost marcat de un moment emoţionant, avându-I ca protagonişti pe toţi sportivii participanţi - “Simbioză” şi a cărui coregrafie a fost semnată de Marcela Fumea.