Mihai Stoica a numit cel mai bun atacant român | EXCLUSIV Mihai Stoica a numit cel mai bun atacant român | EXCLUSIV
VIDEO | Bayern - Real Madrid, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Deplasare complicată pentru formaţia spaniolă VIDEO | Bayern - Real Madrid, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Deplasare complicată pentru formaţia spaniolă
VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu
Nigeria a anunţat numele noului selecţioner Nigeria a anunţat numele noului selecţioner
”După ce au bătut pe FCSB, s-au crezut campioni!”. Vasile Miriuţă ”răsuceşte cuţitul în rana” Giuleştenilor după ce au pierdut şi cu Universitatea Craiova | VIDEO EXCLUSIV

Genoa - Cagliari 3-0. Gazdele îşi asigură rămânerea în Serie A Genoa - Cagliari 3-0. Gazdele îşi asigură rămânerea în Serie A

Club Brugge – PAOK Salonic 1-0, în prima manşă a „sferturilor” Confernce League. Echipa lui Răzvan Lucescu a pierdut la limită

Conference League Publicat pe 12 apr 2024

PAOK Salonic, condusă de antrenorul român Răzvan Lucescu, a pierdut joi seara, în deplasare, scor 0-1, cu formaţia belgiană Club Brugge, în manşa tur a sferturilor de finală din Conference League.

Gazdele au marcat încă din minutul 6, prin Hugo Vetlesen, din pasa spaniolului Ferran Jutgla. PAOK a replicat prin ocaziile lui Meite, în minutul 39, şi Taison, din minutul 44. În partea secundă, Club Brugge a primit un penalti, însă portarul lui PAOK, Dominik Kotarski, a apărat şutul lui Igor Thiago şi partida s-a încheiat cu victoria la limită a belgienilor, 1-0.

La Birmingham, golgeterul Ollie Watkins a deschis scorul pentru Aston Villa, în minutul 13, pasa decisivă venind de la McGinn. Lille a avut posesia în prima repriză, dar portarul gazdelor, Emiliano Martinez a avut câteva intervenţii decisive. John McGinn a trecut de la rolul de pasator la cel de finalizator, în minutul 56, şi Aston Villa şi-a majorat avantajul pe tabelă, 2-0. În minutul 63 Gabriel Gudmundsson a trimis balonul în plasă, însă golul a fost anulat după consultarea VAR, pentru o poziţie de ofsaid. Oaspeţii au reuşit să înscrie totuşi în minutul 84, prin Bafode Diakite, şi calificarea se va decide săptămâna viitoare, în Franţa. Returul se va disputa joi, 18 aprilie.

Rezultate înregistrate joi, în prima manşă a sferturilor de finală din Conference League:

• Olympiacos Pireu – Fenerbahce Istanbul 3-2 (Fortounis 8, Jovetic 32, Chiquinho 57 / Tadic 68 penalti, Irfan Can Kahveci 74)
  • Viktoria Plzen – AC Fiorentina 0-0
  • Club Brugge – PAOK Salonic 1-0 (Vetlesen 6)
  • Aston Villa – Lille 2-1 (Watkins 13, McGinn 56 / Diakite 84)