Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători
Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul
A venit nota de plată! Sancţiunile dictate de Jandarmerie la meciul dintre Rapid şi FCSB A venit nota de plată! Sancţiunile dictate de Jandarmerie la meciul dintre Rapid şi FCSB
Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat” Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat”
Răzvan Lucescu, discurs fabulos după ce a câştigat titlul! "Orice om angajat în fotbal visează să aibă o asemenea atmosferă" Răzvan Lucescu, discurs fabulos după ce a câştigat titlul! "Orice om angajat în fotbal visează să aibă o asemenea atmosferă"
Rapid, luată peste picior după finalul sezonului! "Dacă ceri 1-3, te trezeşti pe şase" | VIDEO EXCLUSIV Rapid, luată peste picior după finalul sezonului! "Dacă ceri 1-3, te trezeşti pe şase" | VIDEO EXCLUSIV

Conference League | Ajax a smuls un egal în prelungirile meciului cu Bodo/Glimt, scor 2-2

Conference League Publicat pe 16 feb 2024

Echipa norvegiană Bodo/Glimt a încheiat la egalitate joi seara, în deplasare, scor 2-2, cu gruparea olandeză Ajax Amsterdam, în prima manşă a play-off-ului Conference League. Lăncierii au înscris în minutele de prelungire.

Albert Gronbaek a înscris primul gol al meciului de la Amsterdam, în minutul 16. Gazdele nu au reuşit să revină în meci, iar Gronbaek a lovit din nou în minutul 64, când a majorat scorul la 2-0.

Lăncierii au marcat pe final de meci, dintr-un penalti transformat de Branco van den Boomen, în minutul 90+1, fază la care oaspeţii au avut un jucător eliminat – pe Odin Bjortuft, iar în minutul 90+7 gazdele au egalat prin lobul lui Berghuis, reuşind să evite înfrângerea. S-a încheiat 2-2 şi Ajax îţi continuă seria de meciuri fără înfrângere disputate pe teren propriu, în toate competiţiile, ajungând la şapte.

Rezultate înregistrate joi, în prima manşă a play-off-ului Conference League:

Molde – Legia Varşovia 3-2 (Gulbrandsen 12, 19, Kaasa 24 / Josue 64, Augustyniak 71);

Olympiacos Pireu – Ferencvaros Budapesta 1-0 (El Kaabi 83);

Union SG – Eintracht Frankfurt 2-2 (Rasmussen 31, G. Nilsson 68 / Chaibi 3, Kalajdzic 10);

Sturm Graz – Slovan Bratislava 4-1 (Biereth 4, Stankovic 27, Kiteishvili 64 penalti, Camara 90+1 / Rodrigues 8);

Maccabi Haifa – Gent 1-0 (Pierrot 65);

Ajax Amsterdam – Bodo/Glimt 2-2 (van den Boomen 90+1, Berghuis 90+7 / Gronboek 16, 64);

Betis Sevilla – Dinamo Zagreb 0-1 (Petkovic 76 penalti);

Servette Geneva – Ludogoreţ Razgrad 0-0.