Lupta dintre Mike Tyson şi Jake Paul va fi considerată profesionistă Lupta dintre Mike Tyson şi Jake Paul va fi considerată profesionistă
Mihai Stoica a numit cel mai bun atacant român | EXCLUSIV Mihai Stoica a numit cel mai bun atacant român | EXCLUSIV
VIDEO | Bayern - Real Madrid, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Deplasare complicată pentru formaţia spaniolă VIDEO | Bayern - Real Madrid, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Deplasare complicată pentru formaţia spaniolă
VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu
Nigeria a anunţat numele noului selecţioner Nigeria a anunţat numele noului selecţioner
”După ce au bătut pe FCSB, s-au crezut campioni!”. Vasile Miriuţă ”răsuceşte cuţitul în rana” Giuleştenilor după ce au pierdut şi cu Universitatea Craiova | VIDEO EXCLUSIV

Conference League | Spectacol cu cinci goluri în manşa tur dintre Olympiacos şi Fenerbahce! Fiorentina, rezultat dezamăgitor pe terenul lui Plzen

Conference League Publicat pe 11 apr 2024

Echipa greacă Olympiacos Pireu a învins joi, pe teren propriu, scor 3-2, gruparea turcă Fenerbahce, în prima manşă a sferturilor din Conference League. Olympiacos a condus cu 3-0.

Gazdele au condus cu 2-0 la pauză pe staidonul Georgios Karaiskakis. Kostas Fortounis a deschis scorul în minutul 8, aflându-se la al cincilea său gol în acest sezon de cupe europene, iar Stevan Jovetic a majorat avantajul grecilor în minutul 32.

Meciul şi poate chiar calificarea în semifinale păreau jucate în minutul 57, după ce Chiquinho a înscris pentru 3-0, dar echipa turcă a revenit pe tabelă într-un mod la care nimeni nu se aştepta. Dusan Tadic a transformat un penalti în minutul 68, pentru ca Irfan Can Kahveci să înscrie şi el ducând scorul la 3-2 în minutul 74. Acesta a fost şi scorul final, unul care ar putea fi întors de Fenerbahce, în infernul de la Istanbul. Returul se va disputa joia viitoare.

În al doilea meci al sferturilor Conference League, Viktoria Plzen şi AC Fiorentina au încheiat la egalitate, scor 0-0.