Retragere surprinzătoare din Liga 3! ”Vom rămâne în continuare cu grupele de juniori” Retragere surprinzătoare din Liga 3! ”Vom rămâne în continuare cu grupele de juniori”
„Duo-ul” surpriză propus lui Dan Şucu pentru a salva Rapidul: „Aş face urgent aceste oferte” „Duo-ul” surpriză propus lui Dan Şucu pentru a salva Rapidul: „Aş face urgent aceste oferte”
Unai Emery şi-a prelungit contractul cu Aston Villa Unai Emery şi-a prelungit contractul cu Aston Villa
VIDEO | FC Voluntari - FCU Craiova 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ilfovenii joacă cu un om în minus din minutul 23 VIDEO | FC Voluntari - FCU Craiova 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ilfovenii joacă cu un om în minus din minutul 23
Cea mai tare ligă e Prima Liga! O nouă emisiune debutează AZI la Prima Sport
Dorin Rotariu semnează! ”Îi place foarte mult atmosfera, clubul” Dorin Rotariu semnează! ”Îi place foarte mult atmosfera, clubul”

Cosmin Contra, prima înfrângere în Arabia Saudită, după 15 meciuri

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 9 mar 2022

Al Ittihad, echipa antreată de Cosmin Contra, a fost învinsă, în deplasare, cu scorul de 2-1, de Al Hilal, într-o restanţă din etapa a XII-a a campionatului Arabiei Saudite.

Au marcat: Al Dawasari '16 (p), Ighalo '68 / Camara '59.

Aceasta este prima înfrângere a oaspeţilor după 13 meciuri la rând fără înfrângere (12 victorii şi un egal) în campionat, 15 în toate competiţiile (14-1). Ultimul eşec al echipei lui Contra data din 22 octombrie 2021.

Al Ittihad rămâne lider, cu 54 de puncte în 23 de jocuri, fiind urmată de Al Shabab, 46 de puncte, Al Nasr, 44 şi Al Hilal (21 de jocuri), 43.