Lando Norris l-a învins pe Max Verstappen pe circuitul de la Miami şi a obţinut prima victorie în Formula 1 Lando Norris l-a învins pe Max Verstappen pe circuitul de la Miami şi a obţinut prima victorie în Formula 1
Neluţu Varga, decizie finală cu privire la Tachtsidis
VIDEO | Dan Petrescu, ”săgeţi” către foştii antrenori de la CFR. ”Dacă eram eu mai aveam doi la acest nivel” VIDEO | Dan Petrescu, ”săgeţi” către foştii antrenori de la CFR. ”Dacă eram eu mai aveam doi la acest nivel”
VIDEO | ”Trebuie să consolidăm ce am făcut bine”. Rapid e fără victorie în play-off, dar Bogdan Lobonţ vede părţile bune VIDEO | ”Trebuie să consolidăm ce am făcut bine”. Rapid e fără victorie în play-off, dar Bogdan Lobonţ vede părţile bune
Şumudică a depistat marea problemă de la Rapid, după înfrângerea cu CFR Cluj. „Asta se întâmplă peste tot în lume” | EXCLUSIV Şumudică a depistat marea problemă de la Rapid, după înfrângerea cu CFR Cluj. „Asta se întâmplă peste tot în lume” | EXCLUSIV
VIDEO | AS Roma – Juventus Torino 1-1. Derby-ul rundei din Serie A s-a  terminat indecis VIDEO | AS Roma – Juventus Torino 1-1. Derby-ul rundei din Serie A s-a terminat indecis

Craiova e lider cu maximum de puncte, dar Bergodi nu e pe deplin mulţumit: "Voi vorbi cu băieţii". Remarcatul italianului şi în ce stare se află Andrei Ivan

CS Universitatea Craiova Publicat pe 25 sep 2020

Universitatea Craiova a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 2-1 (2-0), FC Argeş şi a ajuns la cinci victorii din tot atâtea posibile în noua ediţie a Ligii 1. Cu toate acestea, antrenorul liderului, Cristiano Bergodi, nu este pe deplin mulţumit.

"Trei puncte importante, dar nu sunt foarte mulţumit. Prima repriză am jucat bine, dar a doua am suferit. Am stat cu frica de a nu lua gol în ultimele minute. Nu trebuie să facem aşa. Vom vorbi cu băieţii. Mi-a plăcut prima repriză, a doua, nu.

Trebuia să închidem meciul. Dacă nu închizi meciul, se poate întâmpla orice. Nu am fost aşa agresivi (n.r. - la faza golului primit). Aşa am văzut. Dar eram departe şi erau jucători în faţa mea. Vom revedea meciul şi vom vedea", a declarat Cristiano Bergodi, la finalul meciului.

Cât despre accidentarea lui Andrei Ivan: "A avut nişte probleme şi l-am schimbat. Dar nu cred că este cine ştie ce".

În final, Cristiano Bergodi a ţinut să remarce evoluţiile lui Elvir Koljic din acest start de sezon. Atacantul bosniac a marcat şi cu FC Argeş şi a ajuns la şase goluri în primele cinci runde.

"E un jucător extraordinar (n.r. - Elvir Koljic). Poate fi un an important pentru el. A început campionatul într-o manieră extraordinară", a spus Bergodi.

FC Argeş – Universitatea Craiova, scor 1-2, în Liga I

Echipa Universitatea Craiova a învins, vineri seară, în deplasare, cu scorul de 2-1 (2-0), formaţia FC Argeş, într-un meci din etapa a cincea a Ligii I.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Cicâldău ‘9 şi Koljic ’15. Pentru FC Argeş a înscris Honciu ’88.