Ultima oră
Madison Keys a cucerit trofeul la Eastbourne pentru a treia oară Madison Keys a cucerit trofeul la Eastbourne pentru a treia oară
Şahistul Tudor Henry, vicecampion mondial la categoria Open 16 Şahistul Tudor Henry, vicecampion mondial la categoria Open 16
Taremi critică problemele logistice şi sugerează că Iranul nu este binevenit în SUA Taremi critică problemele logistice şi sugerează că Iranul nu este binevenit în SUA
Benjamin Siegrist se desparte de Rapid! Cine îl vrea pe portarul elveţian Benjamin Siegrist se desparte de Rapid! Cine îl vrea pe portarul elveţian
Universitatea Craiova, pregătiri pentru Liga Campionilor. Tudor Băluţă, impresii direct din cantonamentul din Austria: ”Muncim. Avem doar amicale tari” | EXCLUSIV Universitatea Craiova, pregătiri pentru Liga Campionilor. Tudor Băluţă, impresii direct din cantonamentul din Austria: ”Muncim. Avem doar amicale tari” | EXCLUSIV
Transfer interesant perfectat de Unirea Slobozia. Ialomiţenii au adus un jucător trecut pe la FCSB şi Dinamo Transfer interesant perfectat de Unirea Slobozia. Ialomiţenii au adus un jucător trecut pe la FCSB şi Dinamo

”Cred că acasă facem o surpriză plăcută”. Patronul lui CFR Cluj, foarte bucuros după turul din Elveţia

Europa League Publicat de Daian Cutu pe 25 iul 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Lugano şi CFR Cluj au remizat, scor 0-0, în prima manşă a celui de-al doilea tur preliminar al Europa League. Deşi elveţienii au avut posesia, ardelenii au fost mai aproape de gol, ratând o lovitură de la 11 metri în startul partidei.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38108/22109137/1/0150de50952ff5de6f45503138c1b5e3.jpg

Ioan Varga, patronul ardelenilor, a declarat că este foarte mulţumit de ce a văzut în Elveţia şi a punctat că e foarte optimist cu privire la calificare.

”Sunt foarte mulţumit de echipă şi de cum a pregătit Dan Petrescu meciul. Mi-au plăcut mult Bosec şi Mensah, au fost surprizele plăcute. După părerea mea, a reînviat spiritul lui CFR Cluj, pe care nu l-am mai avut de multă vreme. Am luptat din nou, jucătorii au demonstrat că sunt puternici. Dacă nu rata Muhar, se termina 3-0! Credeţi-mă! Una e să vezi meciul de pe stadion, alta e să-l vezi la televizor.

Îmi felicit băieţii! Sunt foarte bucuros. Să ţinem cont că ne-au lipsit patru titulari. Cred că acasă facem o surpriză plăcută şi îi «mâncăm»!”
a spus Varga, pentru GSP.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Europa League

Ultimele articole Toate articolele