LIVE TEXT | Eintracht Frankfurt - Glasgow Rangers, ACUM, în finala Europa League. Deschidere de scor după o gafă uriaşă LIVE TEXT | Eintracht Frankfurt - Glasgow Rangers, ACUM, în finala Europa League. Deschidere de scor după o gafă uriaşă
Raluca Olaru nu a trecut de sferturi la Strasbourg, în proba de dublu Raluca Olaru nu a trecut de sferturi la Strasbourg, în proba de dublu
Roger Schmidt este noul antrenor al celor de la Benfica Roger Schmidt este noul antrenor al celor de la Benfica
Nicuşor Bancu, suspendare drastică, după gestul nesportiv de la meciul cu Sepsi Nicuşor Bancu, suspendare drastică, după gestul nesportiv de la meciul cu Sepsi
Aşteptările lui Liviu Ciobotariu de la elevii săi pentru finala Cupei României cu Sepsi Aşteptările lui Liviu Ciobotariu de la elevii săi pentru finala Cupei României cu Sepsi
FCSB va disputa în Republica Moldova primul amical al verii FCSB va disputa în Republica Moldova primul amical al verii

Cristi Săpunaru, discurs dur. Cum a motivat ieşirea nervoasă de la finalul partidei. ”Am pierdut pentru că suntem proşti!”

Rapid Publicat de Daian Cutu pe 9 mai 2022

Partida Rapid - FC ”U” Craiova s-a încheiat 2-3 şi a însemnat prima înfrângere a lui Adi Mutu, de când e pe banca giuleştenilor.

Cristi Săpunaru a avut o ieşire nervoasă la finalul partidei, fiind cu greu calmat de staff. Căpitanul Rapidului a fost pe punctul de a se lua la bătaie cu fundaşul italian Lorenzo Paramatii.

Săpunaru a explicat la flash-interviuri de ce a avut o asemenea reacţie.

"Băiatul de ei cu numărul 5 de la ei nu ştiu ce avea. Să-i dea Rareş Ilie tricoul lui să-şi facă un tablou, că am văzut că tot trăgea de el. A venit el să vină pe Giuleşti să arate emblema. Ai câştigat, du-te tată la vestiare. Nu-mi pare rău de nimic, doar de rezultat. Suntem proşti!

Au avut o ocazie în prima repriză şi au marcat, după am început repriza a doua prost şi aia a fost. Mergem la Mioveni şi trebuie să câştigăm. Lucrurile nu s-au complicat, trebuie să câştigăm şi suntem pe primul loc. Eu v-am spus că e stadionul prea mic şi nu m-a crezut nimeni",
a răbufnit Săpunaru, la finalul partidei.