VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie
VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin
VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei” VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei”

CS Dinamo – FCSB II s-a terminat 1-3! 7 fotbalişti de la prima echipă a ”roş-albaştrilor” au fost utilizaţi

Fotbal Internațional Publicat de Emanoil Ursache pe 24 sep 2022

CS Dinamo – FCSB II, partidă din etapa a 5-a a Seriei 4 din Liga a 3-a, s-a terminat cu victoria ”satelitului”  formaţiei patronate de Gigi Becali în faţa echipei Ministerului de Interne, scor 1-3.

Andrei Dumiter, în minutele 36 şi 45, a stabilit scorul primei reprize prin dubla sa. Vlad Tudor, fiul fostului arbitru Alexandru Tudor, în minutul 48, a risipit orice emoţie pentru ”roş-albaştri” prin golul său. George Apostol, în minutul 85, a marcat golul de onoare al gazdelor.

Radu Boboc, Marco Dulca, Denis Haruţ, Andrei Dumiter, Boban Nikolov, Sorin Şerban şi Billel Omrani sunt fotbaliştii de la prima echipă trimişi să evolueze pentru ”satelitul” grupării ”roş-albastre” contra CS Dinamo. Omrani şi-a trecut în cont şi o pasă de gol, la a doua reuşită a lui Dumiter. Vlad Tudor a oferit assistul la primul gol al lui Dumiter.

În urma acestui rezultat, FCSB II a depăşit-o pe CS Dinamo în clasament, ocupând poziţia secundă cu 10 puncte şi un golaveraj de 16-8. Acelaşi punctaj îl au şi Popeşti Leordeni (12-5), şi Real Bradu (16-11), dar golaverajul lor este inferior. Lideră solitară este CS Tunari, cu 12 puncte.