Ultima oră
Selecţionerul naţionalei din Panama nu este sigur că va rămâne în funcţie după eliminarea din faza grupelor Selecţionerul naţionalei din Panama nu este sigur că va rămâne în funcţie după eliminarea din faza grupelor
Scene de nedescris la un meci de promovare în Liga a 3-a! Un oficial şi-a bruscat propriul jucător după fluierul final Scene de nedescris la un meci de promovare în Liga a 3-a! Un oficial şi-a bruscat propriul jucător după fluierul final
VIDEO Bucurie fără margini la la Kinshasa, după ce Congo s-a calificat în 16-imile Campionatului Mondial VIDEO Bucurie fără margini la la Kinshasa, după ce Congo s-a calificat în 16-imile Campionatului Mondial
Andrei Nicolescu, nemulţumit de prestaţia unor jucători de la Dinamo la ultimul amical din Polonia: ”M-a deranjat atitudinea lor” | VIDEO EXCLUSIV 
Andrei Nicolescu, nemulţumit de prestaţia unor jucători de la Dinamo la ultimul amical din Polonia: ”M-a deranjat atitudinea lor” | VIDEO EXCLUSIV
David Popovici, în drum spre o nouă medalie de aur! Sportivul român s-a calificat în finala probei de 200 de metri liber cu cel mai bun timp David Popovici, în drum spre o nouă medalie de aur! Sportivul român s-a calificat în finala probei de 200 de metri liber cu cel mai bun timp
Mohamed Salah, incert pentru meciul Egipt - Australia de la Cupa Mondială Mohamed Salah, incert pentru meciul Egipt - Australia de la Cupa Mondială

Cum a trăit Rednic finalul incendiar: "La 2-2 nu mai ştiam pe cine să înjur, pe cine să bat, să mă bat singur…"

Cupa României Publicat pe 5 mar 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email



Tehnicianul echipei Poli Iaşi, Mircea Rednic, a declarat miercuri seară, după calificarea în semifinalelor Cupei României, că este fericit, el menţionând că atunci când Universitatea Craiova a egalat pe final nu ştia cum să reacţioneze.

“Sunt fericit, mă bucur pentru băieţi. Ştiu că sufereau, muncă multă, sacrificii şi rezultatele nu veneau. Au venit într-un meci în care noi ne-am califcat în semifinale. O victorie muncit-, poate şi mai frumoasă pentru că am înscris în ultimul minut de prelungiri. Dar mi-aş fi dorit să nu ajungem acolo. Am avut 2-0, puteam să facem şi 3-0. Nu ne-am relaxat, Craiova este o echipă puternică, ne-a apărat foarte bine. Nu pot decât să-I felicit pe jucători pentru efort. La 2-2 nu mai ştiam pe cine să înjur, pe cine să bat, să mă bat singur…”, a declarat Rednic după victoria din sferturile Cupei.

Formaţia Poli Iaşi s-a calificat, miercuri, în semifinalele Cupei României, învingând în sferturile de finală, pe teren propriu, echipa Universitatea Craiova, scor 3-2. Ieşenii au condus cu 2-0, pe final au fost egalaţi la 2-2, însă în minutul 90+2 au înscris din nou şi au obţinut astfel victoria.

Au marcat Breeveld ’13, ‘90+2, Horşia ’42 pentru învingători şi Nistor ’54 (penalti), ’90 pentru Craiova.


 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Cupa României

Ultimele articole Toate articolele