”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

Cupa Davis ǀ Thailanda - România 2-1. Cornea şi Copil au pierdut meciul de dublu, deşi au condus în setul decisiv cu 3-0

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 4 feb 2023

Thailanda conduce România cu scorul de 2-1, după ce perechea Marius Copil/Victor Vlad Cornea a fost învinsă de echipa Pruchya Isaro/Thantub Suksumrarn, scor 4-6, 6-2, 6-4.

În direct pe Prima Sport 2, românii au pierdut setul trei deşi au condus cu 3-0. Meciul a durat două ore şi 13 minute.

Întâlnirea de la Nonthaburi contează pentru play off-ul Grupei 1 Mondiale a Cupei Davis.

Vineri, Filip Jianu s-a impus cu scorul de 6-4, 6-7 (5), 6-2, lui Kasidit Samrej, iar Nicholas David Ionel a fost învins de Yuttana Charoenphon, scor 7-5, 3-6, 6-1, în două ore şi 40 de minute.

Sâmbătă vor mai avea loc următoarele confruntări

Kasidit Samrej - Nicholas David Ionel

Yuttana Charoenphon - Filip Cristian Jianu

Echipa care va câştiga întâlnirea va juca în luna septembrie 2023 în Grupa Mondială I.