CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin
Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart
VIDEO | Farul - CFR Cluj 3-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Otele reduce diferenţa VIDEO | Farul - CFR Cluj 3-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Otele reduce diferenţa
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj

Daniele De Rossi, demis deja de la conducerea tehnică a celor de la Spal

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 14 feb 2023

Gruparea Spal, din a doua ligă italiană, a anunţat că a renunţat la serviciile antrenorului Daniele De Rossi, campion mondial cu Italia în 2006, care fusese numit în funcţie în octombrie.

În vârstă de 39 de ani, De Rossi a semnat în octombrie un contract valabil până în 2024 şi a preluat echipa când e afla pe locul 14, în locul lui Roberto Venturato.

Însă el a obţinut doar trei victorii în 16 meciuri şi lasă formaţia pe locul 18.