VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”

Declan Rice, acuzaţii grave, după eliminarea lui West Ham din Europa League. ”Arbitrul a părut că ia toate deciziile în favoarea lor”

Europa League Publicat de Ovidiu Neacşu pe 6 mai 2022

Declan Rice, mijlocaşul defensiv a lui West Ham United a acuzat arbitrajul din partida cu Frankfurt, din semifinale UEFA Europa League.

Partida a fost câştigată cu 1-0 de nemţi, graţie reuşitei lui Rafael Borre. Astfel West Ham a părăsit competiţia în semifinale, după 3-1 la general pentru Frankfurt. Meciul nu a fost lipsit de momente tensionate, iar în minutul 17, ”centralul” partidei, Jesus Gil Manzano a fost nevoit să îl elimine pe Cresswell, după ce a făcut fault din postura de ultim apărător.

Declan Rice, în vârstă de 23 de ani, a răbufnit în drumul spre vestiare şi a ţipat în direcţia lui Manzano: ”Arbitrule! Foarte slab. Toată seara, foarte slab. Cum poţi fi atât de slab? Serios!”, iar apoi, după ce s-a îndepărtat de oficial, a adăugat: ”Probabil ai fost plătit. Corupţie nenorocită”, conform The Sun

După ce s-a încheiat partida acesta a explicat de ce a reacţionat în acest fel pentru BT Sport: ”Eliminarea probabil că a fost corectă, dar alte decizii au fost proaste. Arbitrul a părut că ia toate deciziile în favoarea lor, iar în cele din urmă nu poţi face multe când este împotriva ta”.

Mijlocaşul englez riscă să primească o suspendare de 3 meciuri în toate competiţiile europene, sancţiune prevăzută în regulamentul UEFA pentru astfel de ieşiri la adresa arbitrilor.