Ultima oră
Dinamo începe sezonul cu o solicitare neobişnuită! Explicaţia lui Andrei Nicolescu şi anunţul care îi dezamăgeşte pe fani | VIDEO EXCLUSIV Dinamo începe sezonul cu o solicitare neobişnuită! Explicaţia lui Andrei Nicolescu şi anunţul care îi dezamăgeşte pe fani | VIDEO EXCLUSIV
Adrian Teslovan a câştigat a doua ediţie a Trofeului Mihai Leu la Super Rally Adrian Teslovan a câştigat a doua ediţie a Trofeului Mihai Leu la Super Rally
OFICIAL | Dinamo şi-a prezentat noul transfer! Contract pe trei ani pentru un tânăr de viitor OFICIAL | Dinamo şi-a prezentat noul transfer! Contract pe trei ani pentru un tânăr de viitor
Universitatea Craiova îşi betonează atacul! Oltenii aduc un internaţional cu meciuri pentru una dintre surprizele plăcute ale Campionatului Mondial, trecut pe la Benfica şi Sporting Universitatea Craiova îşi betonează atacul! Oltenii aduc un internaţional cu meciuri pentru una dintre surprizele plăcute ale Campionatului Mondial, trecut pe la Benfica şi Sporting
”Banii vorbesc”. Nemulţumirea selecţionerului Ghanei faţă de Cupa Mondială cu 48 de echipe ”Banii vorbesc”. Nemulţumirea selecţionerului Ghanei faţă de Cupa Mondială cu 48 de echipe
LIVE TEXT | Africa de Sud – Canada, ASTĂZI, ora 22:00, pe PrimaSport.ro! Începe faza eliminatorie a Campionatului Mondial LIVE TEXT | Africa de Sud – Canada, ASTĂZI, ora 22:00, pe PrimaSport.ro! Începe faza eliminatorie a Campionatului Mondial

Dezvăluirile lui Marian Drăgulescu despre condiţiile din cantonament. ”Din punct de vedere psihologic nu este tocmai confortabil”

Gimnastica Publicat de Daian Cutu pe 31 mai 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38218/19377835/1/dra.jpg

Marian Drăgulescu se află în cantonament cu lotul olimpic de gimnastică la Izvorani, ca urmare a măsurilor impuse de autorităţi în vederea pregătirilor sportivilor de performanţă.

Campionul olimpic a declarat pentru COSR că este destul de dificil în această perioadă, fiind interzie interacţiunile între colegi, dar partea bună este că antrenamentele au fost reluate la cel mai înalt nivel.

"Ne bucură foarte tare că ne putem antrena în bazele noastre sportive. Ăsta e un plus, chiar dacă suntem în continuare în izolare şi carantină. Abia aşteptăm ca măsurile să se relaxeze, să fie mai uşoare. Mă aşteptam ca în baza sportivă să fim liberi, să facem tot ce dorim, să putem mânca împreună la restaurantul de aici, să putem face saună sau piscină. Din păcate aceste lucruri nu le putem face. În continuare mâncăm fiecare în camera lui, în casolete, cu tacâmuri de plastic. În continuare nu avem voie la saună sau piscină. Şi în continuare nu avem voie să socializăm. Aşa că în cantonament din punct de vedere psihologic nu este tocmai confortabil, dar este OK că ne putem antrena în sala de gimnastică. Sper să se revină la normal cât mai curând cu putinţă", a spus Drăgulescu.

Drăgulescu (39 de ani) este unul din cei mai vechi gimnaşti încă în activitate. Cele mai bune performanţe au fost la JO din 2014, de la Atena, când a obţinut o medalie de argint şi una de bronz.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Gimnastica

Ultimele articole Toate articolele