Bomba momentului în fotbalul mondial! Zidane şi încă un mega star francez vin la pachet din vară la unul dintre cele mai puternice cluburi din istorie

Presa bască a reacţionat după evoluţiile lui Ianis Hagi la naţională: „În scădere în ultimele luni” Presa bască a reacţionat după evoluţiile lui Ianis Hagi la naţională: „În scădere în ultimele luni”
VIDEO | Grigor Dimitrov îl răpune pe Carlos Alcaraz în sferturile de finală ale turneului de la Miami VIDEO | Grigor Dimitrov îl răpune pe Carlos Alcaraz în sferturile de finală ale turneului de la Miami
Xabi Alonso la Bayern? Preşedintele „bavarezilor” a făcut anunţul Xabi Alonso la Bayern? Preşedintele „bavarezilor” a făcut anunţul
VIDEO | FC Voluntari - FC Hermannstadt, astăzi, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Sibienii continuă lupta pentru barajul de Conference League VIDEO | FC Voluntari - FC Hermannstadt, astăzi, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Sibienii continuă lupta pentru barajul de Conference League
VIDEO | Sepsi - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ardelenii, obligaţi să câştige pentru a se apropia de lider VIDEO | Sepsi - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ardelenii, obligaţi să câştige pentru a se apropia de lider

”Din păcate nu am gestionat bine finalul de joc”. Toni Petrea nu şi-a ascuns dezamăgirea

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 14 mai 2022

Tehnicianul echipei FCSB, Anton Petrea, a declarat sâmbătă seară, după meciul cu FC Voluntari, că i s-a părut că a fost ofsaid la al doilea gol al adversarilor şi că formaţia sa nu a gestionat bine finalul de joc.

“Am făcut un joc bun, am avut multe ocazii, am ratat foarte mult şi am luat două goluri, pe primul la final de repriză şi al doilea pe această fază din ultimele minute, nu ştiu ce să zic, dacă a fost gol valabil. Asta este situaţia, acum nu mai suntem la mâna noastră. Am avut atitudine, însă se poate întâmpla la fotbal să fie momente de nesincronizare care au cântărit decisiv. Din păcate n-am gestionat bine finalul acesta de joc. Ceea ce le-am atras atenţia înainte de meci s-a întâmplat la golul doi. N-am văzut reluarea, am zut doar o imagine, mi se pare ofsaid.

Fiecare partidă pentru noi a fost decisivă. Se poate întâmpla orice la fotbal. O să mă uit la meciul de mâine, de ce să nu mă uit?”, a spus Petrea, la finalul partidei.

Formaţia FCSB a remizat, sâmbătă seară, scor 2-2, cu echipa FC Voluntari, într-un meci din etapa a noua, penultima a play-off-ului Ligii 1 Casa Pariurilor, în care adversarii au egalat pe final. Ca urmare a acestui rezultat, CFR Cluj poate câştiga titlul duminică dacă va învinge Universitatea Craiova.