Aurelian Chiţu, ofertat de un club cu pretenţii din Superliga! Salariu de 14.000 de euro Aurelian Chiţu, ofertat de un club cu pretenţii din Superliga! Salariu de 14.000 de euro
”Nu te critică niciodată unul care face mai mult decât tine”. Bogdan Lobonţ i-a răspuns public lui Robert Niţă ”Nu te critică niciodată unul care face mai mult decât tine”. Bogdan Lobonţ i-a răspuns public lui Robert Niţă
S-au tras la sorţi semifinalele Cupei României la handbal masculin S-au tras la sorţi semifinalele Cupei României la handbal masculin
Semimaratonul Bucureşti, la a 13-a ediţie. Sunt aşteptaţi 10.000 de alergători Semimaratonul Bucureşti, la a 13-a ediţie. Sunt aşteptaţi 10.000 de alergători
Andy Murray va reveni după accidentare la Geneva Open Andy Murray va reveni după accidentare la Geneva Open
Chinezul Ma Long nu îşi va apăra titlul olimpic la tenis de masă Chinezul Ma Long nu îşi va apăra titlul olimpic la tenis de masă

Dinamo e capitol închis pentru Deian Sorescu. A celebrat cu galeria lui FCSB, după succesul de la Sibiu

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 23 ian 2023

FC Hermannstadt – FCSB, partidă din runda a 22-a a SuperLigii României, transmisă pe Prima Sport 1 şi www.primaplay.ro, duminică seară, s-a terminat cu scorul de 0-1.

Într-un meci care a început pe o ceaţă foarte deasă, Petrişor Petrescu a trimis balonul în bară, în minutul 53, însă cei care au marcat au fost oaspeţii, prin Bilel Omrani. Acesta a înscris în minutul 75, din pasa lui Florinel Coman, aducând victoria bucureştenilor.

Deian Sorescu a jucat 45 de minute în primul său meci oficial la FCSB. După fluierul final, fostul dinamovist a sărbătorit cu galeria noii sale echipe.

"Suporterii m-au chemat acolo, am cântat alături de ei”, a spus acesta, la finele partidei.

• Rakow l-a cedat până în vară sub formă de împrumut pe Sorescu la FCSB, care trebuie să achite un milion de euro pentru un transfer definitiv.