VIDEO | Tottenham - Manchester City 0-2! Victorie importantă pentru trupa lui Guardiola! Drăguşin a fost integralist şi a avut o prestaţie solidă VIDEO | Tottenham - Manchester City 0-2! Victorie importantă pentru trupa lui Guardiola! Drăguşin a fost integralist şi a avut o prestaţie solidă
Antrenorul Marcelo Gallardo va pleca de la Al-Ittihad Antrenorul Marcelo Gallardo va pleca de la Al-Ittihad
VIDEO | Zidul Drăguşin! Românul a intervenit fabulos cu capul la şutul trimis de Bernardo Silva VIDEO | Zidul Drăguşin! Românul a intervenit fabulos cu capul la şutul trimis de Bernardo Silva
VIDEO | A încercat să intre în istorie! Ianis Hagi a vrut să îi dea gol lui Real Madrid de la mijlocul terenului VIDEO | A încercat să intre în istorie! Ianis Hagi a vrut să îi dea gol lui Real Madrid de la mijlocul terenului
VIDEO | UBT Cluj - CSM Oradea 74-69. Campioana în exerciţiu mai face un pas spre un nou titlu VIDEO | UBT Cluj - CSM Oradea 74-69. Campioana în exerciţiu mai face un pas spre un nou titlu
VIDEO | Real Madrid - Alaves, 5-0! Recital oferit de elevii lui Carlo Ancelotti! Ianis Hagi, prestaţie solidă VIDEO | Real Madrid - Alaves, 5-0! Recital oferit de elevii lui Carlo Ancelotti! Ianis Hagi, prestaţie solidă

Dinamo Zagreb produce surpriza în play-off-ul Conference League

Conference League Publicat de Daian Cutu pe 22 feb 2024

Echipa croată Dinamo Zagreb a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa spaniolă Betis Sevilla, în manşa secundă a play-off-ului din Conference League.

Dinamo Zagreb a trimis în bară, în minutul 22, prin Petkovic, iar croaţii au fost, în general, mai periculoşi în faşa porţii spaniole. Însă scorul l-au deschis oaspeţii, prin Cedric Bakambu, în minutul 38.

Gazdele au reuşit să egaleze în minutul 59, prin japonezul Takuro Kaneko. Betis a cerut penalti în minutul 77, la faultul lui Hoxha asupra lui Bellerin, dar arbitrajul video a refuzat să acorde penalti, iar Dinamo Zagreb s-a calificat în optimi după 1-1 acasă şi 2-1 scor cumulat.

Ludogoreţ a pierdut pe teren propriu, 0-1 cu Servette Geneva şi elveţienii s-au calificat pentru optimi cu 1-0 la general.