VIDEO | Farul - CFR Cluj 2-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Cojocaru marchează din nou VIDEO | Farul - CFR Cluj 2-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Cojocaru marchează din nou
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj
Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri
"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV

Dublă de senzaţie pentru Alex Dobre într-unul dintre cele mai dramatice meciuri din Ligue 2

Alte campionate externe Publicat pe 23 apr 2022

Fotbalistul echipei Dijon, Alex Dobre, a înscris două goluri în meciul terminat la egalitate, vineri seară, pe teren propriu, scor 3-3, cu formaţia Guingamp, în etapa a 35-a, a ligii secunde din Franţa.

Dobre a marcat în minutele 26 şi 45+1. Primul gol al gazdelor a fost înscris de Scheidler, în minutul 1.

Pentru Guingamp au marcat Sivis 53’, M’Changama 79’ (penalti) şi Muyumba 90’.

Alex Dobre a jucat până în minutul 81.

Dijon ocupă locul 13 în clasament, cu 43 de puncte, în timp ce Guingamp este pe 7, cu 49 de puncte. Lider este Toulouse, care are 73 de puncte.

7 goluri şi 3 pase de gol are Alex Dobre pentru Dijon în 26 de meciuri în Ligue 2, în actualul sezon.