Ultima oră
Ultimă oră! Universitatea Craiova îl transferă pe Ronaldo
Ultimă oră! Universitatea Craiova îl transferă pe Ronaldo
Din rău în mai rău! Clubul a confirmat intrarea în insolvenţă după un sezon de coşmar în SuperLiga Din rău în mai rău! Clubul a confirmat intrarea în insolvenţă după un sezon de coşmar în SuperLiga
Un star mondial a sărit în ajutorul lui Anzor Mekvabishvili pentru a-l transfera de la Universitatea Craiova! Oltenii au refuzat şi au cerut o sumă care aproape bate recordul clubului Un star mondial a sărit în ajutorul lui Anzor Mekvabishvili pentru a-l transfera de la Universitatea Craiova! Oltenii au refuzat şi au cerut o sumă care aproape bate recordul clubului
Gata şi cu transferul lui Mihai Popa! Portarul a plecat de la CFR Cluj şi a bătut palma cu noua echipă Gata şi cu transferul lui Mihai Popa! Portarul a plecat de la CFR Cluj şi a bătut palma cu noua echipă
Ultima oră! FCSB a primit răspunsul în cazul lui Denis Drăguş Ultima oră! FCSB a primit răspunsul în cazul lui Denis Drăguş
E gata! Ionuţ Gurău a fost prezentat la o echipă din Superligă

E gata! Ionuţ Gurău a fost prezentat la o echipă din Superligă

”E păcat că nu înţelegem”. Adrian Mihalcea vede partea plină din remiza cu Csikszereda

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 27 sep 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

UTA Arad a remizat acasă, 0-0, cu Csikszereda, în etapa a 11-a din Superligă.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/22180316/3/uta-arad-fk-csikszereda-miercurea-ciuc-superliga-superbet-27-09-2025-1.jpg

 

Adrian Mihalcea a declarat că eliminarea din finalul primei reprize a dat planurile peste cap. Antrenorul celor de la UTA e mulţumit per-total cu remiza.

"Ne-am complicat noi repriza a doua. Începusem relativ bine prima parte a jocului. Le-am spus să nu desconsiderăm orice echipă, totul se joacă pe teren. E o reacţie bună în a doua repriză, în 10. Noi am avut şi o bară, dar şi câteva acţiuni de a marca.

E păcat că nu înţelegem că dacă munceşti cu jumătate de măsură, jumătate de măsură primeşti. Trebuie să fim mult mai atenţi, cu toate coatele ridicate, pentru că se dau cartonaşe. Bine că nu am pierdut şi avem jumătate de pahar plin. Nu ştiu ce să zic despre eliminare. Tot regulamentul este interpretabil. Totul e în funcţie de interpretarea arbitrului. Se pare că am uitat să câştigăm”
, a spus Mihalcea.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele