VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

Echipa lui Ionuţ Radu, out din Cupa Angliei! Newcastle trece greu de Blackburn şi se califică după loviturile de la 11 metri

Uncategorized Publicat pe 28 feb 2024

Leicester City a învins marţi seara, în deplasare, scor 1-0, după prelungiri, formaţia Bournemouth, în optimile Cupei Angliei. Într-un al meci al zilei, Newcastle a eliminat pe Blackburn Rovers cu 4-3 după loviturile de departajare.

Cu portarul român Ionuţ Radu rezervă, Bournemouth nu a reuşit să se impună în faţa echipei de ligă secundă Leicester City. Nu a fost însă o surpriză pentru că ultima victorie a lui Bournemouth în toate competiţiile s-a înregistrat cu o lună în urmă, de atunci echipa lui Radu bifând trei egaluri şi trei înfrângeri.

În acelaşi timp, Leicester City adunase cinci victorii consecutive înainte de a pierde cu Leeds şi Middlesbrough.  Unicul gol al meciului de pe Vitality Stadium a fost marcat în minutul 105, de către oaspeţi, prin Abdul Issahaku, şi Leicester City merge în sferturile Cupei Angliei.

Într-un alt meci, Blackburn Rovers şi Newcastle au încheiat la egalitate după 120 de minute, scor 1-1, prin golurile lui Gordon (min. 71) pentru Newcastle şi al lui Szmodics (min. 79) pentru Blackburn.

S-a intrat la lovituri de departajare şi Newcastle s-a impus cu 4-3, după ce Szmodics şi Hyam au ratat pentru gazde. De la oaspeţi a ratat doar Harvey Barnes, iar portarul Dubravka a apărat penalti-ul decisiv, trimiţând-o pe Newcastle în sferturi.