S-a stabilit ordinea de disputare a jocurilor de baraj pentru menţinerea/promovarea în Superliga S-a stabilit ordinea de disputare a jocurilor de baraj pentru menţinerea/promovarea în Superliga
Lovitură pe piaţa de mercato! FCSB transferă de la Farul. Jucătorul e aşteptat la vizita medicală AZI Lovitură pe piaţa de mercato! FCSB transferă de la Farul. Jucătorul e aşteptat la vizita medicală AZI
Unul din cei mai bun străini din istoria FCSB-ului a decis să se retragă. ”Vă mulţumesc din nou tuturor pentru că aţi făcut această carieră de neuitat” Unul din cei mai bun străini din istoria FCSB-ului a decis să se retragă. ”Vă mulţumesc din nou tuturor pentru că aţi făcut această carieră de neuitat”
Căpitanul All Blacks, Sam Cane şi-a anunţat retragerea din echipa naţională Căpitanul All Blacks, Sam Cane şi-a anunţat retragerea din echipa naţională
Reguli de conduită pentru spectatori la finala Cupei României Reguli de conduită pentru spectatori la finala Cupei României
Interes mare pentru Ovidiu Popescu. E curtat de două formaţii din Superliga Interes mare pentru Ovidiu Popescu. E curtat de două formaţii din Superliga

”Ei doi ţin vestiarul!”. A fost identificat principalul atuu pentru forma bună a Universităţii Cluj după victoria cu Sepsi | VIDEO EXCLUSIV

Superliga Publicat pe 10 oct 2023

Universitatea Cluj a învins luni seara, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia Sepsi OSK, în ultimul meci al etapei a 12-a. A fost a cincea înfrângere consecutivă a echipei covăsnene.

În meciul de la Cluj, Universitatea a avut cea mai mare ocazie a primei reprize, în minutul 34, când Silaghi a trimis în bara porţii adverse. În minutul 82, Dan Nistor a fost faultat în careu şi arbitrul Andrei Moroiţă a dictat penalty. Tot Nistor a transformat şi a deschis scorul, marcând al şaptelea gol stagional.

După meci, invitat la Prima Sport, Cristi Dulca a vorbit despre forma prin care trece Universitatea Cluj. Clubul ardelean a renăscut după ce Neluţu Sabău a revenit la echipă şi a avut rezultate bune în Superligă.

Dulca susţine că la U Cluj sunt doi jucători care ţin vestiarul. Este vorba despre Dan Nistor şi Alex Chipciu.

”Ei doi ţin vestiarul!”

”Nistor şi cu Chipciu sunt cei doi care menţin vestiarul. Ei fac atmosfera. Genul de jucători care au experienţă. Au toate ingredientele!”, a spus Cristi Dulca, la Prima Sport.

U Cluj s-a impus cu 1-0 şi a urcat pe locul 8, cu 15 puncte, iar Sepsi OSK este pe 11, cu 12 puncte.