Ultima oră
Cine va purta numărul 10 la meciul cu Ţara Galilor Cine va purta numărul 10 la meciul cu Ţara Galilor
VIDEO | CSM Bucureşti - Metz, pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Franţuzoaicele conduc la pauză VIDEO | CSM Bucureşti - Metz, pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Franţuzoaicele conduc la pauză
Tony Da Silva a devenit selecţionerul unei naţionale importante din Africa. ”Este ceva fabulos pentru un antrenor tânăr” Tony Da Silva a devenit selecţionerul unei naţionale importante din Africa. ”Este ceva fabulos pentru un antrenor tânăr”
O echipă cu ambiţii mari şi stabilitate financiară nu a primit licenţa pentru Liga 2! O echipă cu ambiţii mari şi stabilitate financiară nu a primit licenţa pentru Liga 2!
Chivu şi ”Dragostea din tei”! Un an de când românul a preluat Inter Milano Chivu şi ”Dragostea din tei”! Un an de când românul a preluat Inter Milano
Marcel Granollers şi Horacio Zeballos şi-au păstrat titlul la dublu masculin la Roland Garros Marcel Granollers şi Horacio Zeballos şi-au păstrat titlul la dublu masculin la Roland Garros

”Eram foarte supărat, acolo s-a creat şi dezechilibrul”. Rezultat cu plusuri şi minusuri pentru Florin Bratu

Metaloglobus București Publicat de Daian Cutu pe 2 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Oţelul Galaţi a remizat acasă, scor 2-2, cu Metaloglobus, în etapa a 7-a din play-out-ul Superligii.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/40927/22430605/1/metaloglobus-bucuresti-unirea-slobozia-play-out-superliga-superbet-27-04-2026-1.jpg

 

Florin Bratu a mulţumit de punct, dar a punctat faptul că elevii săi nu au ştiut să gestioneze avantajul de 2-0. Metaloglobus a retrogradat matematic etapa trecută în Liga 2.

”Nu am cum să fiu mulţumit în contextul în care am avut 2-0 la pauză. În contextul în care am avut şi foarte mari probleme de lot, cei care au intrat au reuşit să se impună. Am blocat foarte bine adversarul, pentru că ştim calitatea Oţelului. Au o echipă tehnică. Din păcate am luat acel gol doi pe o nesincronizare. Eram foarte supărat, acolo s-a creat şi dezechilibrul. 

Una peste alta, dacă mă puneaţi să semneze cu două mâini să se termine egal, semnam. După joc, având 2-0, am sentimentul că am pierdut două puncte. 

Am metode de a-i motiva, de a-i ţine în priză. Eu le fac ca la meci să îşi dorească să câştige. În momentul în care o echipă retrogradarează avem un ascendent moral, pentru că echipele te ştiu mai slab”
, a declarat Bratu.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt