Ultima oră
Messi şi Ronaldo, senzaţia Mondialului la 39 şi 41 de ani! Panduru şi Angelescu, impresionaţi. Cine a dezamăgit: ”Încă nu a dat niciun gol” | VIDEO EXCLUSIV Messi şi Ronaldo, senzaţia Mondialului la 39 şi 41 de ani! Panduru şi Angelescu, impresionaţi. Cine a dezamăgit: ”Încă nu a dat niciun gol” | VIDEO EXCLUSIV
Gata şi cu transferul lui Rareş Ilie la Rapid! Mijlocaşul dorit de Pancu în Giuleşti semnează: 4 milioane de euro Gata şi cu transferul lui Rareş Ilie la Rapid! Mijlocaşul dorit de Pancu în Giuleşti semnează: 4 milioane de euro
Procedură disciplinară nouă în cazul comportamentului neadecvat al suporterilor/părinţilor la meciurile de juniori U7-U16 Procedură disciplinară nouă în cazul comportamentului neadecvat al suporterilor/părinţilor la meciurile de juniori U7-U16
Elias Charalambous şi-a dat acordul! Revine pe banca tehnică şi va antrena într-un campionat important Elias Charalambous şi-a dat acordul! Revine pe banca tehnică şi va antrena într-un campionat important
Veste uriaşă pentru Istvan Kovacs! Arbitrul român va conduce de la centru un meci plin de staruri la Cupa Mondială Veste uriaşă pentru Istvan Kovacs! Arbitrul român va conduce de la centru un meci plin de staruri la Cupa Mondială
”Exigent şi dur”. Daniel Pancu a pus Rapidul la treabă. Cum îl descriu fotbaliştii după primele antrenamente | EXCLUSIV ”Exigent şi dur”. Daniel Pancu a pus Rapidul la treabă. Cum îl descriu fotbaliştii după primele antrenamente | EXCLUSIV

Eugen Neagoe, parţial mulţumit de egalul cu Oţelul. ”Nu am reuşit să ne fructificăm şansele”

Petrolul Ploiești Publicat de Daian Cutu pe 8 nov 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Petrolul Ploieşti a remizat pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Oţelul Galaţi, într-un meci din etapa a 16-a a Superligii. 

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/39486/22229843/1/fc-petrolul-ploiesti-fc-botosani-superliga-superbet-03-11-2025-4.jpg

 

Eugen Neagoe s-a declarat nemulţumit de faptul că echipa sa a mai bifat un meci fără victorie, dar prestaţia cu gălăţenii nu l-a dezamăgit.

”Nu ştiu dacă ar fi fost corect, dar mi-aş fi dorit să câştig. Nu sunt mulţumit. Cred că am avut şansele noastre. Au avut şi ei două ocazii mari. Am avut şi repriza a doua ocazie singur cu portarul prin Dongmo. 

Cred că este un rezultat echitabil. Chiar mi-aş fi dorit să câştig. Nu am reuşit să ne fructificăm şansele. 

Dacă ne uităm la ultimele trei jocuri, am făcut 1-1 la Miercurea Ciuc, 0-0 cu Botoşani şi cu Oţelul. Am avut ocazii mari în toate partidele. Trebuie să fim mai inspiraţi la finalizare. Mi-aş fi dorit mai multă agresivitate. Mi s-a părut că sunt puţin relaxaţi la încălzire”,
a spus tehnicianul petrolist.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri