Ultima oră
Portarul Senegalului, indisponibil pentru meciul cu Irakul Portarul Senegalului, indisponibil pentru meciul cu Irakul
CFR Cluj dă primul tun pe piaţa transferurilor. Varga transferă un jucător cu Atletico Madrid şi Aston Villa în CV CFR Cluj dă primul tun pe piaţa transferurilor. Varga transferă un jucător cu Atletico Madrid şi Aston Villa în CV
Probleme pentru Daniel Pancu! Unul dintre jucătorii de bază ai echipei s-a operat şi va absenta două luni Probleme pentru Daniel Pancu! Unul dintre jucătorii de bază ai echipei s-a operat şi va absenta două luni
Fără transferuri notabile, Dinamo e gata să renunţe la unul dintre golgheterii ei

Fără transferuri notabile, Dinamo e gata să renunţe la unul dintre golgheterii ei
Cel mai bine plătit jucător din România pleacă din Superliga

Cel mai bine plătit jucător din România pleacă din Superliga
Neaşteptat! Titularul lui Real Madrid se retrage după Cupa Mondială: ”Trebuie să mă gândesc şi la corpul meu!”

Neaşteptat! Titularul lui Real Madrid se retrage după Cupa Mondială: ”Trebuie să mă gândesc şi la corpul meu!”

Eugen Neagoe, parţial mulţumit de egalul cu Oţelul. ”Nu am reuşit să ne fructificăm şansele”

Petrolul Ploiești Publicat de Daian Cutu pe 8 nov 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Petrolul Ploieşti a remizat pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Oţelul Galaţi, într-un meci din etapa a 16-a a Superligii. 

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/39486/22229843/1/fc-petrolul-ploiesti-fc-botosani-superliga-superbet-03-11-2025-4.jpg

 

Eugen Neagoe s-a declarat nemulţumit de faptul că echipa sa a mai bifat un meci fără victorie, dar prestaţia cu gălăţenii nu l-a dezamăgit.

”Nu ştiu dacă ar fi fost corect, dar mi-aş fi dorit să câştig. Nu sunt mulţumit. Cred că am avut şansele noastre. Au avut şi ei două ocazii mari. Am avut şi repriza a doua ocazie singur cu portarul prin Dongmo. 

Cred că este un rezultat echitabil. Chiar mi-aş fi dorit să câştig. Nu am reuşit să ne fructificăm şansele. 

Dacă ne uităm la ultimele trei jocuri, am făcut 1-1 la Miercurea Ciuc, 0-0 cu Botoşani şi cu Oţelul. Am avut ocazii mari în toate partidele. Trebuie să fim mai inspiraţi la finalizare. Mi-aş fi dorit mai multă agresivitate. Mi s-a părut că sunt puţin relaxaţi la încălzire”,
a spus tehnicianul petrolist.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri