VIDEO | Final interzis cardiacilor în NBA! Indiana Pacers preia conducerea în seria cu Milwaukee Bucks VIDEO | Final interzis cardiacilor în NBA! Indiana Pacers preia conducerea în seria cu Milwaukee Bucks
VIDEO | Mai reuşeşte cineva să o oprească pe Collins? Americanca a câştigat un meci nebun la Madrid şi continuă seria fabuloasă VIDEO | Mai reuşeşte cineva să o oprească pe Collins? Americanca a câştigat un meci nebun la Madrid şi continuă seria fabuloasă
VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici” VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici”
Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B
Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO
EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm

Europa League | AC Milan a învins-o pe Slavia Praga şi Olympique Marseille a făcut scor cu Villarreal

Europa League Publicat pe 8 mar 2024

AC Milan s-a impus joi seara, pe teren propriu, scor 4-2, în faţa formaţiei cehe Slavia Praga, în prima manşă a optimilor Ligii Europa. Echipa franceză Marseille a învins pe Villarreal cu 4-0.

Milan a avut un adversar redutabil în echipa pragheză, care a jucat în zece din minutul 26, după eliminarea lui Diouf. Gazdele au condus cu 3-1, însă Schranz le-a dat emoţii marcând la numai patru minute după ce a fost introdus în joc.

La Marsilia, echipa locală a condus cu 3-0 la pauză pe spaniolii de la Villarreal. Oaspeţii au avut un jucător eliminat în minutul 62, pe Moreno, şi nu au putut pune probleme formaţiei conduse de Jean Louis Gasset.

Rezultate înregistrate joi seara, în prima manşă a optimilor de finală din Liga Europa:

• AC Milan – Slavia Praga 4-2 (Giroud 34, Reijnders 44, Loftus-Cheek 45+1, Pulisic 85  / Doudera 6, Schranz 65)
  • Freiburg – West Ham United 1-0 (Gregoritsch 81)
  • Benfica Lisabona – Glasgow Rangers 2-2 (Di Maria 45+2 penalti, Goldson 67 autogol / Lawrence 7, Sterling 45+5)
  • Olympique Marseille – Villarreal 4-0 (Veretout 23, Y. Mosquera 28 autogol, Aubameyang 42 penalti, 59)