Dennis Man, pe urmele lui Mutu! Colosul câştigător de Champions League a pus oferta pe masă: ”A fost coleg cu el şi va intermedia negocierile!”

NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid
Cerut cu insistenţă la Dinamo, Mircea Lucescu a bătut palma! Lovitură mare anunţată

ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune
Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi
Vestea momentul în fotbalul românesc! Internaţionalul român, direct la un grand din Bundesliga: ”Oferta a fost este pe masă!”

EXCLUSIV | Florin Răducioiu a răbufnit în direct: ”Falsăm campionatul, e inadmisibil! Asta se spune în Anglia despre România”

Hermannstadt Publicat pe 28 aug 2022

Florin Răducioiu a analizat în emisiunea Fotbal Show, de pe Prima Sport 1, meciul dintre FCSB şi FC Hermannstadt, scor 2-2, dar a vorbit şi despre problemele pe care le au sibienii, pentru că jucători sunt neplătiţi de luni de zile. Echipa lui Marius Măldărăşanu merge foarte bine în SuperLiga României, dar sunt şanse să nu termine campionatul pentru că minusurile financiare sunt foarte mari.

Fostul mare internaţional a afirmat că e strigător la cer ce se întâmplă în România, cum sunt lăsate astfel de echipe să înceapă campionatul, fără să fie obligate să prezinte anumite garanţii, că pot să termine sezonul cu bine şi că nu vor ajunge în punctul de a nu plăti jucătorii, antrenorii şi angajaţii.

E o mare problemă de ani de zile, dar se pare că se încearcă oprirea unor astfel de echipe, care nu o duc bine financiar. Falsăm campionatul, iar în loc să vorbim de fotbal, vorbim de problemele financiare şi de desfiinţarea echipei. Ştiu ce înseamnă aceste lucruri, nu am trecut prin ele, dar ştiu care e realitatea în România.

Suntem o ţară aflată pe lista neagră a neachitării salariilor, am citit într-un ziar din Anglia. Suntem o ţară periculoasă pentru jucători din acest punct de vedere. Sper să se rezolve problema la Hermannstadt, pentru că fotbaliştii joacă un fotbal frumos, sunt profesionişti, iar munca lor trebuie răsplătită.

Vreau să vorbim de fotbal, nu de astfel de lucruri, mai ales în Liga 1. Nu ar trebui să se mai întâmple în 2022 aşa ceva. E inadmisibil!”, a spus Florin Răducioiu în cadrul emisiunii Fotbal Show, de pe Prima Sport 1.

FCSB, doar remiză cu FC Hermannstadt, scor 2-2

FCSB a terminat la egalitate pe teren propriu, duminică, cu formaţia FC Hermannstadt, scor 2-2, într-un meci din etapa a şaptea a Superligii

Meciul a început cu un protest al jucătorilor, fotbaliştii echipei FC Hermannstadt fiind neplătiţi de câteva luni.

Oaspeţii au deschis scorul pe Arena Naţională, prin Butean, în minutul 21. FCSB a egalat prin Dawa, şut spectaculos din careu, în minutul 34. Sibienii au preluat conducerea prin golul lui Paraschiv, care a înscris cu o lovitură de cap. Edjouma a egalat în minutul 90+1

• FCSB: Târnovanu - Pantea, Dawa, Tamm, Boboc – Dulca (Oct. Popescu 46’), Oaidă (Edjouma 46’) - Raţă (Cordea 46’), Olaru, Muşi (Radaslavescu 66’) - B. Rusu (Miculescu 46’). Antrenor: Nicolae Dică
  • FC HERMANNSTADT: Muţiu - Butean, Antoche, I. Stoica, Opruţ - S. Mino (Răuţă 86’) , Biceanu - P. Petrescu (Balaure 68’), Baba Alhassan (Năstăsie 68’), Oroian (C. Popescu 86’) - G. Paraschiv (Buhăcianu 72’). Antrenor: Marius Măldărăşanu