VIDEO | Borussia Dortmund - PSG 1-0. Nemţii iau prima opţiune pentru calificarea în finala Ligii Campionilor VIDEO | Borussia Dortmund - PSG 1-0. Nemţii iau prima opţiune pentru calificarea în finala Ligii Campionilor
Victor Piţurcă, deloc impresionat de Florinel Coman. ”Este invizibil! Dispare mult din joc!” Victor Piţurcă, deloc impresionat de Florinel Coman. ”Este invizibil! Dispare mult din joc!”
”M-am decis să nu mai susţin echipa”. Un club din Liga 2 rămâne fără finanţator ”M-am decis să nu mai susţin echipa”. Un club din Liga 2 rămâne fără finanţator
"Au început negocierile cu agentul lui”. Clubul care face tot posibilul să îl aibă pe Risto Radunovic "Au început negocierile cu agentul lui”. Clubul care face tot posibilul să îl aibă pe Risto Radunovic
S-a aflat motivul pentru care Jannik Sinner s-a retras de la Madrid Open S-a aflat motivul pentru care Jannik Sinner s-a retras de la Madrid Open
Dennis Man şi Valentin Mihăilă au pus umărul la revenirea Parmei în Serie A! Dennis Man şi Valentin Mihăilă au pus umărul la revenirea Parmei în Serie A!

EXCLUSIV ǀ ”Golul marcat în debutul primei reprize a făcut mai mult rău decât bine”. Unde a greşit Rapid în meciul cu FC Argeş

Emisiuni Publicat de Daian Cutu pe 4 dec 2022

FC Argeş a încheiat la egalitate în deplasare, cu formaţia Rapid Bucureşti, scor 1-1, într-un meci al etapei a 19-a din Superligă.

Pănoiu a deschis scorul încă din minutul 2, pentru Rapid, fructificând o centrare a lui Kait şi ieşirea greşită a portarului Greab. Egalarea a venit în minutul 60, de la Ionuţ Şerban, care a şutat la colţul lung.

În cadrul emisiunii Fotbal Show, Gică Popescu a analizat partida şi e de părere că golul înscris foarte devreme de oaspeţi nu a fost de bun augur pentru desfăşurarea ulterioară a ostilităţilor.

”Golul marcat în debutul primei reprize a făcut mai mult rău decât bine. Au încercat să conserve rezultatul din punctul meu de vedere prea devreme. FC Argeş a atacat după primirea golului constant.

Rapid a avut câteva contraatacuri periculoase în prima repriză. Repriza a doua a fost la dispoziţia totală celor de la FC Argeş, care pe final de meci puteau să câştige”,