VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz
Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu” Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu”
VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă
Adi Mutu, replică dură pentru Tachtsidis! "Nu are minte. Am goluri câte meciuri are el în Italia" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată
Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj

EXCLUSIV | Se califică FCSB în play-off? Răspuns fără ezitare al lui Florin Răducioiu

FCSB Publicat pe 16 oct 2022

FCSB e departe de locurile de play-off, iar rezultatele obţinute chiar şi în cupele europene nu îi dau prea mari speranţe că poate îndeplini un obiectiv la îndemână la începutul sezonului. Însă, specialistul Prima Sport Florin Răducioiu, fostul mare internaţional al României, a afirmat în emisunea Fotbal Show că formaţia lui Nicolae Dică va ajunge, până la urmă, în top şase la finalul campionatului regular.

Deşi FCSB are evoluţii slabe, în ciuda a două victorii la rând în SuperLiga României, 2-0 cu Petrolul şi 2-1 cu UTA, Florin Răducioiu e convins că tocmai valoarea individuală a jucătorilor va face diferenţa şi vicecampioana României se va lupta iar la titlu.

Cred că se va califica în play-off, chiar dacă nu mă convinge încă FCSB din punctul de vedere al jocului, pentru că sunt acolo fotbalişti care pot da goluri, care pot câştiga meciuri. Însă, trebuie pusă la punct faza defensivă, punctul slab al echipei.

Sunt jucători care dau gol la FCSB, dar trebuie să produci un joc mai bun”, a afirmat Florin Răducioiu în emisiunea Fotbal Show, de pe Prima Sport 1.

FCSB, succes la limită cu UTA

FCSB a învins duminică, pe teren propriu, formaţia UTA Arad, scor 2-1, într-un meci din etapa a 14-a a Superligii.

FCSB a deschis scorul în minutul 16, când Cordea i-a pasat lui Olaru, iar acesta a şutat imparabil de la 20 de metri. În minutul 35, arbitrul Sebastian Colţescu a oprit meciul pentru două minute din cauza materialelor pirotehnice aprinse de ultraşii FCSB din Peluza Nord. Compagno a înscris al doilea gol al bucureştenilor, din penalti, în minutul 88. Keseru a redus din diferenţă în minutul 90+1, înscriind primul său gol stagional. A fost a treia victorie consecutivă a echipei FCSB în campionat, bucureştenii au urcat pe locul 7, cu 17 puncte.

FCSB: Târnovanu - V. Creţu, Dawa, Tamm, Pantea - Cordea, Edjouma (Nikolov 78), Olaru – Omrani (Oaidă 55), Compagno (Miculescu 90), Fl. Coman (Oct. Popescu 78). ANTRENOR: Nicolae Dică