Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj
Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri
"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV
Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen

Execuţia ratată din penalty a lui Ivan cu FCSB l-a uluit pe un fost fotbalist. ”N-am văzut un jucător să bată în halul ăsta”

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 2 mai 2023

FCSB s-a impus cu 2-1 în faţa Universităţii Craiova într-un meci al etapei a şasea din play-off-ul Superligii. Partida a putut fi urmărită în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro.

Andrei Ivan a ratat un penalty într-un moment crucial al partidei cu formaţia bucureşteană, când scorul de pe tabelă era 1-0 în favoarea lui FCSB. Execuţia lamentabilă de la punctul cu var a atacantului de 26 de ani a contat enorm, având în vedere că la doar un minut de la ratare a venit şi golul 2 al ”roş-albaştrilor”, marcat de Sorescu.

Fostul jucător al celor de la FCSB, Bănel Nicoliţă s-a declarat uimit de modul în care a putut să execute fotbalistul Craiovei.

”Bravo, Steaua (n.r. FCSB)! Am intrat din nou tăticule în cărţi. Asta înseamnă forţă, tată. Am venit la trei puncte şi sperăm în continuare la câştigarea campionatului.

Până acum am plâns, de-acum încolo o să râd. Asta înseamnă Steaua (n.r. FCSB). Şi alţii ne strică nouă sărbătorile. N-am meritat să câştigăm, dar asta înseamnă o echipă mare.

Chiar dacă am suferit foarte mult în cele 90 de minute până la urmă lucrurile mici au făcut diferenţa aseară. Experienţa şi meciul s-a jucat atunci când Ivan a ratat 11 metri. Am făcut 2-0 şi s-a terminat meciul.

(n.r. despre ratarea lui Andrei Ivan) Sincer, nici la mine la ţară, la Făurei, nu am văzut aşa ceva. Îl respect foarte mult pe Andrei Ivan, dar n-am văzut un jucător să bată în halul ăsta penalty. Cred că emoţiile”
, a declarat Nicoliţă, pentru cei de la Fanatik.