Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

Ultimă oră! Transferul lui Coman în Qatar, prăbuşit? Becali a făcut anunţul: ”Poate să îmi aducă 50 de milioane şi să îl dau cu 5 milioane?”

Cine ar trebui să apare la EURO? Verdict clar dat: ”El are o mare problemă la centrări!” | VIDEO EXCLUSIV

E gata! Cine va arbitra derby-ul FCSB – Farul. Echipa lui Becali poate câştiga titlul

Romario s-a antrenat pentru prima dată în 16 ani: "Sunt rupt de oboseală, o să vină targa să mă ia"

Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu

FC Floriana a câştigat Cupa Maltei datorită unui gol marcat de Andrei Ciolacu

Alte campionate externe Publicat pe 15 mai 2022

Formaţia FC Floriana a câştigat Cupa Maltei, duminică seară, învingând în finală echipa Valletta, scor 2-1 după prelungiri. Golul de 2-1 a fost marcat de Andrei Ciolacu, în minutul 111.

Floriana a deschis scorul prin Busuttil 19’, iar Valletta a egalat prin Fontanella 52’ (penalti), astfel că după 90 de minute era egalitate şi s-a trecut la prelungiri, în care jucătorul român a fost decisiv.

În minutul 107, Busuttil a ratat un penalti.

Andrei Ciolacu a intrat pe teren în minutul 68.