FC Hermannstadt a anunţat, pe pagina oficială de Facebook, prelungirea contractului lui Ionuţ Stoica. Noul acord dintre club şi fotbalist este valabil două sezoane, până în vara lui 2025.
“Fără îndoială, ,,Iron Man” este un fotbalist de care se leagă scurta istorie a clubului nostru. În sezonul 2022-2023, Stoichy a evoluat în 31 de meciuri, a înscris 2 goluri şi a oferit o pasă de gol”, se arată în comunicatul clubului.
Citește și
Ionuţ Stoica, în vârstă de 35 de ani, este legitimat la FC Hermannstadt din 2017. A adunat 190 de meciuri, a marcat de 12 ori şi a oferit patru pase decisive.
Marius Măldărăşanu a semnat prelungirea cu FC Hermannstadt la rândul său
Hermannstadt a anunţat, în urmă cu două săptămâni, că tehnicianul Marius Măldărăşanu şi-a prelungit contractul.
“Ne încearcă acum un sentiment de mare, mare emoţie şi suntem bucuroşi să vă anunţăm pe toţi că Mister Marius Măldărăşanu tocmai a semnat prelungirea contractului pentru următoarele două sezoane alături de FC Hermannstadt”, este mesajul de pe Facebook al grupării din Sibiu.
Măldărăşanu a devenit antrenorul echipei FC Hermannstadt în iunie 2021.