Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor
NEWS ALERT | Un baschetbalist a fost suspendat PE VIAŢĂ din NBA NEWS ALERT | Un baschetbalist a fost suspendat PE VIAŢĂ din NBA
VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Se decide a doua finalistă a Cupei României VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Se decide a doua finalistă a Cupei României
Carlo Ancelotti, mesaj ferm după calificarea în semifinale! "Real nu moare niciodată" Carlo Ancelotti, mesaj ferm după calificarea în semifinale! "Real nu moare niciodată"
LIVE VIDEO | Real Madrid s-a calificat după 3-4 cu Man. City la loviturile de departajare! Bayern este cealaltă semifinalistă, după 1-0 cu Arsenal LIVE VIDEO | Real Madrid s-a calificat după 3-4 cu Man. City la loviturile de departajare! Bayern este cealaltă semifinalistă, după 1-0 cu Arsenal
VIDEO | Bayern îşi salvează sezonul! Kimmich îi duce pe bavarezi în semifinalele Ligii Campionilor VIDEO | Bayern îşi salvează sezonul! Kimmich îi duce pe bavarezi în semifinalele Ligii Campionilor

FC Porto a câştigat Cupa Ligii Portugaliei pentru prima oară în istoria sa

Alte campionate externe Publicat pe 29 ian 2023

Formaţia FC Porto a câştigat Cupa Ligii Portugaliei pentru prima dată în istoria sa, după ce a învins, sâmbătă, la Leiria, echipa Sporting Lisabona, scor 2-0.

Jucătorii lui Sergio Conceiçao au deschis scorul la prima ocazie prin Stephen Eustaquio (minutul 13), iar apoi au majorat scorul prin Ivan Marcano (86).

Este primul trofeu al Cupei Ligii pentru FC Porto, după ce a jucat cinci finale.

În campionat, FC Porto este pe locul al treilea, la opt puncte în spatele liderului Benfica şi la unul în spatele celor de la Sporting Braga.