Ultima oră
După aproape un deceniu, Dani Ceballos părăseşte Real Madrid După aproape un deceniu, Dani Ceballos părăseşte Real Madrid
Senegal – Irak 5-0. Africanii au speculat eliminarea timpurie şi au defilat pe teren Senegal – Irak 5-0. Africanii au speculat eliminarea timpurie şi au defilat pe teren
Norvegia – Franţa 1-4. Dembele a făcut recital contra rezervelor scandinavilor Norvegia – Franţa 1-4. Dembele a făcut recital contra rezervelor scandinavilor
Willner Rivas, căpitanul echipei naţionale a Venezuelei, şi familia sa au fost daţi dispăruţi după cutremurele care au lovit ţara Willner Rivas, căpitanul echipei naţionale a Venezuelei, şi familia sa au fost daţi dispăruţi după cutremurele care au lovit ţara
Massimo Calvelli, fost şef la ATP, este directorul general al AC Milan Massimo Calvelli, fost şef la ATP, este directorul general al AC Milan
David Popovici a reuşit cel mai bun timp din carieră în proba de 50 de metri liber David Popovici a reuşit cel mai bun timp din carieră în proba de 50 de metri liber

FC Voluntari anunţă că şi-a rezolvat problemele: ”Am primit licenţa pentru Superliga!”

Liga II Publicat de Prima Sport pe 11 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

UPDATE Clubul din Voluntari a anunţat că şi-a rezolvat problemele şi a primit licenţa pentru Superliga, astfel că va putea juca în barajul pentru promovare/retrogradare.

”FC Voluntari informează că a primit licenţa pentru participarea în sezonul viitor al SuperLigii României. Clubul nostru îndeplineşte toate criteriile administrative, financiare şi sportive prevăzute de regulamentul de licenţiere.În acest context, informaţiile apărute în spaţiul public privind neacordarea licenţei sunt complet neadevărate. FC Voluntari îşi continuă activitatea în condiţii normale, cu obiectivul clar de a performa la cel mai înalt nivel”, a anunţat clubul ilfovean.

Ştirea iniţială

E haos în Liga a doua. După ce FC Bihor n-a primit licenţa pentru Superliga, se pare că şi Voluntari e în aceeaşi situaţie.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38110/22440294/1/fc-corvinul-hunedoara-fc-voluntari-liga-2-casa-pariurilor-play-off-06-05-2026.jpg

Ilfovenii au primit deocamdată interdicţia de a promova în prima ligă pentru o datorie la un fost secund, anunţă iamsport.ro.

Corvinul e matematic promovată în prima ligă, iar Sepsi va ocupa cel mai probabil al doilea loc care duce direct în primul eşalon. Pe locul 3 e Voluntari, care ar putea evolua în barajul de promovare/retrogradare cu o echipă din Superliga (Petrolul, Farul şi Hemannstadt se bat pentru locul 6 care asigură salvarea, iar două dintre ele vor merge la baraj).

Pentru moment, Voluntari n-a primit licenţa, însă a făcut recurs.

”E haos total, înţeleg că nici Slobozia n-a luat licenţa, nici Voluntari. O datorie la FC Voluntari... Nu ştiu dacă au rezolvat la recurs. N-a luat licenţa din cauza unei datorii către Cristian Burlacu, fost antrenor secund. Poate rezolvă la recurs...”, a dezvăluit Remus Răureanu la iAMsport LIVE.

Costin Ştucan, gazda emisiunii, spune însă că şi-ar dori ca FC Voluntari să nu mai revină vreodată în SuperLiga: ”Pe clubul ăsta nu l-aş mai lăsa să promoveze niciodată. Este un club artifical total. Să rămână un club de copii!”.

Din Liga a doua, doar locul 6, Chindia Târgovişte, are în prezent licenţa pentru Superliga, deci va juca sigur în barajul de promovare/retrogradare. FC Bihor n-a obţinut licenţa, Steaua n-are drept de promovare, iar Voluntariul aşteaptă rezultatul recursului.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Liga II

Ultimele articole Toate articolele