Lando Norris l-a învins pe Max Verstappen pe circuitul de la Miami şi a obţinut prima victorie în Formula 1 Lando Norris l-a învins pe Max Verstappen pe circuitul de la Miami şi a obţinut prima victorie în Formula 1
Neluţu Varga, decizie finală cu privire la Tachtsidis
VIDEO | Dan Petrescu, ”săgeţi” către foştii antrenori de la CFR. ”Dacă eram eu mai aveam doi la acest nivel” VIDEO | Dan Petrescu, ”săgeţi” către foştii antrenori de la CFR. ”Dacă eram eu mai aveam doi la acest nivel”
VIDEO | ”Trebuie să consolidăm ce am făcut bine”. Rapid e fără victorie în play-off, dar Bogdan Lobonţ vede părţile bune VIDEO | ”Trebuie să consolidăm ce am făcut bine”. Rapid e fără victorie în play-off, dar Bogdan Lobonţ vede părţile bune
Şumudică a depistat marea problemă de la Rapid, după înfrângerea cu CFR Cluj. „Asta se întâmplă peste tot în lume” | EXCLUSIV Şumudică a depistat marea problemă de la Rapid, după înfrângerea cu CFR Cluj. „Asta se întâmplă peste tot în lume” | EXCLUSIV
VIDEO | AS Roma – Juventus Torino 1-1. Derby-ul rundei din Serie A s-a  terminat indecis VIDEO | AS Roma – Juventus Torino 1-1. Derby-ul rundei din Serie A s-a terminat indecis

FCSB CÂŞTIGĂ NOROCOS CU MLADA ŞI ROMÂNIA POATE AVEA DOUĂ ECHIPE ÎN GRUPELE CUPELOR EUROPENE

Europa League Publicat pe 15 aug 2019

FCSB a câştigat cu 1-0, în deplasare, cu Mlada, graţie reuşitei lui Ionuţ Panţâru, din minutul 91. În tur, cele două echipe au terminat la egalitate, 0-0, la Giurgiu, astfel că echipa patronată de Gigi Becali se califică în play-off-ul Europa League unde va înfrunta echipa portugheză Guimaraes.

Nici nu a început bine meciul şi cehii au ratat o ocazie uriaşă. La prima fază, după un corner, Takacs a reluat în bară, dându-i frisoane lui Vlad. FCSB a avut meritul de a trece peste momentul mai delicat şi a echilibrat jocul. În minutul 22, Coman a semnat prima ocazia a oaspeţilor, iar în minutul 40 Moutinho şi Coman au trecut pe lângă deschiderea scorului, dar ultimul a fost oprit de arbitru pentru o poziţie afară din joc.

După reluare, ambele echipe au încercat în primul rând să se asigure că nu primesc gol, iar de aici a rezultat un joc încâlcit de ambele părţi. Însă finalul a aparţinut clar FCSB-ului. Mai întâi, Krapka a văzut al doilea galben lăsându-şi colegii în inferioritate, în minutul 75, pentru ca peste cinci minute omniprezentul Coman să trimită o torpilă de la marginea careului, dar a fost rândul cehilor să fie salvaţi de bară. Iar vicecampionii României au dat lovitura în prelungiri, când Panţâru a trimis la colţul scurt şi l-a învins pe portarul Seda. FCSB se califică şi cu puţină şansă, dar absolut meritat, per ansamblu, însă adevăratul test urmează în play-off, cu portughezii de la Guimaraes.