VIDEO | Rapid - FCSB 2-0. Titularii giuleştenilor trec de rezervele campioanei VIDEO | Rapid - FCSB 2-0. Titularii giuleştenilor trec de rezervele campioanei
Villarreal, remontada fabuloasă cu Real Madrid! Sorloth a marcat de 4 ori în poarta ”galacticilor” Villarreal, remontada fabuloasă cu Real Madrid! Sorloth a marcat de 4 ori în poarta ”galacticilor”
Răzvan Lucescu e campion în Grecia! PAOK obţine dramatic titlul în ultima etapă Răzvan Lucescu e campion în Grecia! PAOK obţine dramatic titlul în ultima etapă
Englezii au dat verdictul după un nou meci integralist pentru Drăguşin: ”Este primul jucător din acest an care a avut inteligenţa necesară să facă asta!”. Ce notă a primit românul

VIDEO | Alexander Zverev a câştigat la Roma al 6-lea trofeu Masters din carieră VIDEO | Alexander Zverev a câştigat la Roma al 6-lea trofeu Masters din carieră
VIDEO | Inter - Lazio 1-1. Campioana Italiei a salvat remiza pe final VIDEO | Inter - Lazio 1-1. Campioana Italiei a salvat remiza pe final

FCSB, învinsă de Academica Clinceni într-un meci cu cinci goluri

Superliga Publicat pe 6 iun 2020

FCSB a pierdut şi al doilea meci amical jucat după pauza provocată de COVID-19, 2-3 contra Academicii Clinceni într-un test desfăşurat sâmbătă la baza roş-albaştrilor din Berceni.

Echipa de start FCSB, potrivit TV Telekom Sport: Vlad - Popescu, Planic, Nedelcu, Panţîru - Oaidă, Filip, Olaru - Man, Tănase, Coman

În încercarea de a cristaliza pe repede-înainte un prim 11 competitiv cu care să atace meciurile decisive pentru titlul din Liga 1, Bogdan Vintilă a mers pe aceeaşi formulă din meciul cu FC Voluntari, pierdut cu 2-0. Cu Vlad în poartă, improvizaţia Ovidiu Popescu în banda dreaptă, Planic şi Nedelcu în centru şi Panţâru în stanga, defensiva roş-albaştrilor nu a rezistat nici sâmbătă. Deşi Florin Tănase a deschis scorul în minutul 32, Buziuc a egalat în minutele de final ale primei reprize.

Repriza a doua a început bine pentru roş-albaştri, cu un gol marcat de Dennis Man (minutul 55), dar avantajul vicecampioanei a durat doar până în minutul 64, când congolezul N’Dongala a egalat pentru a doua oară. Pe final de meci, Academica a marcat din penalty, iar FCSB a ajuns la două înfrângeri şi cinci goluri primite în cele două partide de pregătire jucate împotriva formaţiilor ilfovene.