Ultima oră
George Russell a câştigat Marele Premiu al Austriei. Britanicul de la Mercedes a plecat din pole George Russell a câştigat Marele Premiu al Austriei. Britanicul de la Mercedes a plecat din pole
Gigi Becali a dezvăluit ce mesaj a primit de la Darius Olaru. ”Trebuia să las omul să plece” Gigi Becali a dezvăluit ce mesaj a primit de la Darius Olaru. ”Trebuia să las omul să plece”
Serena Williams revine la Wimbledon pe arena principală. Jaqueline Cristian joacă luni Serena Williams revine la Wimbledon pe arena principală. Jaqueline Cristian joacă luni
Sebastien Ogier a triumfat în Grecia şi a ajuns la două victorii stagionale în WRC Sebastien Ogier a triumfat în Grecia şi a ajuns la două victorii stagionale în WRC
E gata! Fotbalistul dorit de FCSB a aterizat în România şi a semnat cu Rapid: contract pe 3 ani E gata! Fotbalistul dorit de FCSB a aterizat în România şi a semnat cu Rapid: contract pe 3 ani
Andrei Nicolescu anunţă schimbări masive la Dinamo! Şase jucători sunt pe punctul de a semna cu alb-roşii | EXCLUSIV Andrei Nicolescu anunţă schimbări masive la Dinamo! Şase jucători sunt pe punctul de a semna cu alb-roşii | EXCLUSIV

Florin Maxim a primit titlul de cetăţean de onoare al judeţului Hunedoara

Special Publicat de Daian Cutu pe 27 mai 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38224/21607457/1/maxim.jpg

Florin Maxim, antrenorul echipei câştigătoare a Cupei României la fotbal, a primit titlul de cetăţean de onoare al judeţului Hunedoara.

În deschiderea şedinţei extraordinare a Consiliului Judeţean Hunedoara, în cadrul unei festivităţi care a durat circa o oră, au fost acordate Diplome de Excelenţă componenţilor lotului, staff-ului tehnic şi membrilor Consiliului de Administraţie al FC Corvinul 1921 Hunedoara pentru contribuţia adusă la câştigarea Cupei României.

"Vreau să le mulţumesc tuturor pentru sprijinul pe care ni l-au acordat şi pe care ni-l acordă necontenit şi să îi asigur că astfel de momente nu ne fac decât să ne dorim să mai scriem câteva file frumoase din povestea acestui club.

Sunt onorat pentru această distincţie, mulţumesc preşedintelui Consiliului Judeţean, domnul Laurenţiu Nistor, tuturor consilierilor judeţeni pentru că s-au gândit la acest lucru, atât pentru mine, cât şi pentru colegii mei.

Toţi am muncit pentru a ne îndeplini acest vis şi mă bucur că am putut răsplăti încrederea pe care a avut-o domnul primar, Dan Bobouţanu, în noi, în acest proiect! Vreau să le mulţumesc şi colegilor, prietenilor, familiei mele, părinţilor şi soţiei, celor două fete, pentru faptul că au fost mereu alături de mine, mai ales când prezenţa mea fizică nu a fost posibilă", a declarat Florin Maxim, conform paginii de Facebook a clubului Corvinul.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Special

Ultimele articole Toate articolele