Ultima oră
Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit” Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit”
Răzvan Lucescu a plecat de la PAOK, dar semnează pe un salariu astronomic! Răzvan Lucescu a plecat de la PAOK, dar semnează pe un salariu astronomic!
Florin Prunea s-a întâlnit cu Dan Petrescu: ”Am început să plâng. Ştiţi ce făcea la masă?” Florin Prunea s-a întâlnit cu Dan Petrescu: ”Am început să plâng. Ştiţi ce făcea la masă?”
Anunţul momentului: Jovo Lukic pleacă de la ”U” Cluj Anunţul momentului: Jovo Lukic pleacă de la ”U” Cluj
FCSB s-a reunit luni dimineaţă! Cinci jucători absenţi, Creţu a fost întâmpinat cu steagul Concordiei Chiajna FCSB s-a reunit luni dimineaţă! Cinci jucători absenţi, Creţu a fost întâmpinat cu steagul Concordiei Chiajna
Lovitură pentru Daniel Pancu! Rapidul îşi poate pierde vedeta

Lovitură pentru Daniel Pancu! Rapidul îşi poate pierde vedeta

Florin Prunea s-a întâlnit cu Dan Petrescu: ”Am început să plâng. Ştiţi ce făcea la masă?”

Superliga Publicat de Prima Sport astăzi, 12:22
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Florin Prunea a povestit la Iamsport despre o întâlnire recentă cu Dan Petrescu, colegul său din Generaţia de Aur. Fostul antrenor al lui CFR Cluj se confruntă cu probleme de sănătate care l-au împiedicat să mai antreneze în ultima perioadă.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/22489670/1/dan-petrescu.jpg

Prunea a relatat momentul întâlnirii cu Dan Petrescu.

”M-am întâlnit cu cineva, nu cred că se supără pe mine dacă spun. Nici nu-ţi trece prin cap cu cine m-am întâlnit. Ca să-ţi dau un indiciu, mi-au dat lacrimile.

L-am luat în braţe, jur că mi-au dat lacrimile. Emoţie multă. Aşa de bine mi-a părut că l-am văzut, că nu l-am văzut de mult.

(n.r. Ştucan: Gata, ştiu, cu Dan Petrescu te-ai văzut) Da! Băi, eram cu spatele, eram la cârciumă şi îmi spune prietenul cu care eram eu: ”băi, vezi că vine Petrescu”. Băi, şi când mă întorc, era chiar în stânga, lângă masa mea.

Când m-am întors şi l-am văzut, i-am sărit în braţe, pe cuvântul meu de onoare. Am început să plâng, fratelo! Arată bine, bine”, a povestit Florin Prunea în cadrul emisiunii iAMsport LIVE.

Prunea speră că fostul său coechipier va reveni cât mai repede în antrenorat.

”Ştiţi, mă, ce-a făcut? Am stat puţin de vorbă cu el şi după aia s-a dus la masă. Ghici ce făcea el la masă? A deschis ditamai tableta şi se uita la fotbal. Şi-i zic: ”băi, dar tu eşti sănătos la cap?” / ”Păi ce vrei să fac?” Cred că cu fiică-sa era şi cu încă doi prieteni.

Este bine fizic, foarte bine. Mi-a zis că pleacă pe-afară, că mai are puţin din tratament. Aşa m-am emoţionat, mi-au dat lacrimile”, a mai povestit Florin Prunea.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Superliga

Ultimele articole Toate articolele