Decizie cu privire la viitorul celor de la Voluntari, după retrogradarea în Liga 2 Decizie cu privire la viitorul celor de la Voluntari, după retrogradarea în Liga 2
”Îl vom adăuga pe grupul jucătorilor”. Malcom Edjouma, revenire de senzaţie în Superliga ”Îl vom adăuga pe grupul jucătorilor”. Malcom Edjouma, revenire de senzaţie în Superliga
Noul antrenor al Rapidului ar putea fi prezent la meciul cu FCSB Noul antrenor al Rapidului ar putea fi prezent la meciul cu FCSB
Tudor Băluţă, dorit de o formaţie ce s-a salvat cu emoţii de la retrogradare Tudor Băluţă, dorit de o formaţie ce s-a salvat cu emoţii de la retrogradare
Ronald Araujo ar putea pleca de la FC Barcelona pentru 100 de milioane de euro Ronald Araujo ar putea pleca de la FC Barcelona pentru 100 de milioane de euro
Şahul susţine sportivii paralimpici din Polonia, care vor merge la JO de la Paris Şahul susţine sportivii paralimpici din Polonia, care vor merge la JO de la Paris

Florin Răducioiu îl trage la răspundere pe Adrian Mutu după eşecul cu Rapid: ”Aproape că nu a contat în atac. Au mari probleme. Are jucători lenţi!” | VIDEO EXCLUSIV

Superliga Publicat pe 11 feb 2024

CFR Cluj a fost învinsă, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de echipa Rapid, într-un meci din etapa a 25-a a Superligii.

Golul a fost marcat de Djokovic, în minutul 9. În prima repriză, jocul a fost întrerupt aproximativ trei minute (din minutul 5) din cauza obiectelor pirotehnice folosite de suporterii clujeni.

La finalul meciului, Florin Răducioiu a analizat jocul echipei CFR. Fostul mare internaţional nu a părut deloc mulţumit de modul cum s-a prezentat echipa lui Adrian Mutu.

Expertul Prima Sport susţine că echipa CFR aproape că nu a contat în atac. Mai mult decât atât, el are semne de întrebare în legătură cu fotbaliştii pe care ”Briliantul” îi are în Gruia.

”Aproape că nu a contat în atac. Au mari probleme. Are jucători lenţi!”

”Ei au o mare problemă. Bine, cel puţin la ce s-a jucat în seara asta. În afară de Otele, care dă un plus de viteză. S-a văzut şi azi. În rest... nu poţi să joci... bine au mai intrat, dau au fost destul de previzbili, lenţi.

Nu au creAT pericol. Nu am văzut o fază colectivă construită de echipa lui Mutu, asta trebuie să îi dea foarte mult de gândit. Echipa lui, din punct de vedere ofensiv, aproape că nu a contat.

Are de lucrat aici. Circulaţia mingii trebuie să fie rapidă. Am mari semne de întrebare faţă de jucătorii pe care i-a adus”, a spus Florin Răducioiu, la Prima Sport.