Dennis Man, pe urmele lui Mutu! Colosul câştigător de Champions League a pus oferta pe masă: ”A fost coleg cu el şi va intermedia negocierile!”

NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid
Cerut cu insistenţă la Dinamo, Mircea Lucescu a bătut palma! Lovitură mare anunţată

ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune
Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi
Vestea momentul în fotbalul românesc! Internaţionalul român, direct la un grand din Bundesliga: ”Oferta a fost este pe masă!”

Florinel Coman s-a accidentat din nou. Cât de gravă este situaţia

FCSB Publicat de Ovidiu Neacşu pe 5 aug 2022

Florinel Coman (24 de ani) s-a accidentat din nou şi va lipsi de pe gazon o bună perioadă de timp. Căpitanul lui FCSB a primit vineri, un verdict dur din partea medicilor.

Florinel Coman s-a accidentat destul de grav în partida tur, cu Dunajska Streda, încheiată cu scorul de 0-1 pentru ”roş-albaştrii”. Atacantul de bandă a lui FCSB a ieşit de pe teren la pauza meciului, din turul III preliminar de Conference League.

Verdictul pe care l-a primit Coman de la medici este ruptură musculară, iar după realizarea unui RMN, făcut vineri, pentru a constata cât de gravă este accidentarea s-a ajuns la concluzia că acesta va lipsi cel puţin 8 săptămâni de pe gazon, conform Fanatik.

Ce ar fi putut produce această accidentare?

Noul căpitan al ”roş-albaştrilor” a jucat 117 minute în trei zile, iar asta ar fi putut duce la ruptura musculară, din partida cu Dunajska Streda. El nu s-a mai întâlnit cu astfel de problemă de un an şi jumătate.

Ultima accidentare a lui Coman a fost într-o partidă cu Sepsi, încheiată 1-1, din 23 august 2021, iar apoi a fost operat pentru a scăpa de pubalgie. După acestă intervenţie atacantul a fost indisponibil timp de patru luni.

• Florinel Coman este cotat în acest moment de site-ul Transfermarkt.com la 3 milioane de euro.
  • A reuşit să marcheze 35 de goluri şi să ofere 40 de assist-uri în 157 de meciuri jucate pentru FCSB.