Fostul căpitan al naţionalei de fotbal a României, Gheorghe Popescu, a transmis un mesaj cu ocazia Zilei Naţionale, el afirmând că doar luptând împreună pentru performantă ne putem mândri cu România.
”Cu toţii "jucăm" in aceeaşi echipă şi ne dorim ce-i mai bun pentru ea. Să luptăm împreună pentru performanţă, numai aşa ne putem mândri cu ţara noastră în fiecare zi.Nu doar astăzi: Hai, România! În special astăzi: La mulţi ani, România!”, a scris el pe Facebook.
Citește și
Ministrul Sportului, mesaj de Ziua Naţională: ”Aş vrea să dedic mesajul meu de 1 Decembrie celor care cunosc munca grea din spatele unei medalii”
Ministrul Sportului, Eduard Novak, a scris, joi, că doreşte să dedice mesajul de Ziua Naţională celor care cunosc munca grea din spatele unei medalii sau a unui titlu.
”Aş vrea să dedic mesajul meu de 1 Decembrie celor care cunosc munca grea din spatele unei medalii, a unui titlu, a unei înalte performanţe, indiferent de domeniu. Acelora care ne fac mândri. Le doresc în continuare multă putere, încredere şi să lupte până la capăt pentru idealurile lor. La mulţi ani, România!”, a scris Novak pe Facebook.