VIDEO | Atletico Madrid - Athletic Bilbao 3-1. Trupa lui Diego Simeone se apropie de podium VIDEO | Atletico Madrid - Athletic Bilbao 3-1. Trupa lui Diego Simeone se apropie de podium
Fotbaliştii de la FCSB au primit o sarcină de la Gigi Becali! "Eu asta le-am cerut" | VIDEO EXCLUSIV Fotbaliştii de la FCSB au primit o sarcină de la Gigi Becali! "Eu asta le-am cerut" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Lazio - Verona 1-0. Romanii urcă pe locul 6 în Serie A VIDEO | Lazio - Verona 1-0. Romanii urcă pe locul 6 în Serie A
VIDEO | ”A scăpat şi fără cartonaş galben”. MM Stoica şi-a spart arcada la celebrarea titlului şi a oferit o explicaţie fabuloasă VIDEO | ”A scăpat şi fără cartonaş galben”. MM Stoica şi-a spart arcada la celebrarea titlului şi a oferit o explicaţie fabuloasă
VIDEO | Jucătorii au intrat peste Charalambous la conferinţa de presă. Antrenorul campioanei a fost udat cu apă VIDEO | Jucătorii au intrat peste Charalambous la conferinţa de presă. Antrenorul campioanei a fost udat cu apă
Se cunoaşte prima echipă retrogradată din Premier League Se cunoaşte prima echipă retrogradată din Premier League

Franco Morbidelli a câştigat GP-ul de la Alcaniz. Cursă de coşmar pentru piloţii Honda

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 25 oct 2020

Italianul Franco Morbidelli a obţinut a doua victorie din carieră la MotoGP, pe circuitul de la Aragon, care a găzduit Marele Premiu al Alcanizului.

Pilotul celor de la Yamaha Petronas a pornit din grilă de pe locul secund şi a profitat de abandonul lui Takkaki Nakagami, cel care a plecat din pole-position. Japonezul a abandonat încă din primele viraje, după un carambol cu Jack Miller şi Brad Binder.

Pe locul secund s-a clasat Alex Rins, pilotul celor de la Suzuki, urmat de coechipierul Joan Mir, liderul ierarhiei generale, care care şi-a mărit ecartul în faţa lui Fabio Quartararo şi Maverick Vinales, careu au încheiat pe 7, respectiv 8.