Jucătorul care l-a impresionat pe Mihai Rotaru după victoria cu Sepsi: „Unul dintre cei mai buni” | VIDEO EXCLUSIV Jucătorul care l-a impresionat pe Mihai Rotaru după victoria cu Sepsi: „Unul dintre cei mai buni” | VIDEO EXCLUSIV
Simona Halep explică absenţa sa de la Madrid Open. ”Corpul meu are nevoie de ceva mai mult timp pentru a fi pregătit” Simona Halep explică absenţa sa de la Madrid Open. ”Corpul meu are nevoie de ceva mai mult timp pentru a fi pregătit”
VIDEO | ”Au înţeles rapid ce trebuie să facem”. Debut perfect pentru Costel Gâlcă la Universitatea Craiova VIDEO | ”Au înţeles rapid ce trebuie să facem”. Debut perfect pentru Costel Gâlcă la Universitatea Craiova
"Costel trebuie să îşi tragă semnalele de alarmă". Mihai Rotaru nu este pe deplin mulţumit de debutul lui Gâlcă | VIDEO EXCLUSIV "Costel trebuie să îşi tragă semnalele de alarmă". Mihai Rotaru nu este pe deplin mulţumit de debutul lui Gâlcă | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Dortmund - Leverkusen 1-1. ”Aspirinele” îşi salvează seria de invincibilitate în minutul 90+7 VIDEO | Dortmund - Leverkusen 1-1. ”Aspirinele” îşi salvează seria de invincibilitate în minutul 90+7
Dramă în Cupa Angliei! United a condus cu 3-0 o formaţie din liga a doua, apoi a fost egalată, dar s-a impus la penalty-uri Dramă în Cupa Angliei! United a condus cu 3-0 o formaţie din liga a doua, apoi a fost egalată, dar s-a impus la penalty-uri

Frankfurt a condus cu 2-0 în minutul 10 şi a terminat la egalitate cu Union St Gilloise. Alte rezultate din paly-off-ul Conference League

Conference League Publicat pe 15 feb 2024

Eintracht Frankfurt a terminat la egalitate joi, în deplasare, scor 2-2, cu gruparea belgiană Union St Gilloise, în manşa întâi a play-off-ului Conference League. Eintracht conducea cu 2-0 în minutul 10.

La Bruxelles, Eintracht a început furtunos, cu deschidere de scor în minutul 3, prin Fares Chaibi, pentru ca în minutul 10 Sasa Kalajdzic să înscrie pentru 2-0. Germanii au oprit motoarele, gazdele au urcat în pressing şi au marcat în minutul 31, prin Mathias Rasmussen, după o eroare a apărării lui Eintracht.

În repriza secundă, Gustaf Nilsson a ratat în minutul 57, dar a reuşit să egaleze în minutul 68. Gazdele au rămas în zece din minutul 78, când a fost eliminat Charles Vanhoutte, dar meciul s-a încheiat la egalitate, 2-2. Returul din Germania se va juca joi, 22 februarie.

Rezultate înregistrate joi, în prima manşă a play-off-ului Conference League:

• Molde – Legia Varşovia 3-2 (Gulbrandsen 12, 19, Kaasa 24 / Josue 64, Augustyniak 71)
  • Olympiacos Pireu – Ferencvaros Budapesta 1-0 (El Kaabi 83)
  • Union SG – Eintracht Frankfurt 2-2 (Rasmussen 31, G. Nilsson 68 / Chaibi 3, Kalajdzic 10)
  • Sturm Graz – Slovan Bratislava 4-1 (Biereth 4, Stankovic 27, Kiteishvili 64 penalti, Camara 90+1 / Rodrigues 8)