CFR Cluj nu se joacă! Un titular de la FCSB e dorit pentru ca Dan Petrescu să facă un super lot CFR Cluj nu se joacă! Un titular de la FCSB e dorit pentru ca Dan Petrescu să facă un super lot
Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul
VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii
Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie
Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro! Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro!
Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin

Hanca a înscris un gol pentru Cracovia în campionatul Poloniei

Alte campionate externe Publicat pe 1 apr 2022

Fotbalistul echipei Cracovia, Sergiu Hanca, a înscris un gol în meciul câştigat, vineri, în deplasare, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei Stal Mielec, în etapa a 27-a a campionatului Poloniei.

Hanca, integralist, a marcat în minutul 33. Iniţial, el a ratat un penalti. Pentru oaspeţi a înscris şi Pestka 11’, iar Stal a marcat prin Domanski 90’+5 (penalti).

În minutul 79, de la Cracovia a fost eliminat Pestka.

Ceilalţi doi români de la Cracovia, Virgil Ghiţă şi Cornel Râpă, au fost şi ei integralişti. Râpă a primit cartonaş galben în minutul 78.

Cracovia ocupă locul 9 în clasament, cu 35 de puncte, în timp ce Stal este pe 10, cu 33 de puncte. Lider este Pogon Szczecin, care are 53 de puncte.